Myslovitz wraca z nowym albumem


2013.04.27

opublikował:

Myslovitz wraca z nowym albumem

Po dwóch latach od wydania ostatniej płyty jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej wraca z nowym albumem. Pełna charakterystycznych dla grupy gitarowych dźwięków płyta powstawała w kilku niezwykłych miejscach, takich jak nowoczesne trójmiejskie studio Custom34, urokliwy barokowy Pałac w Staniszowie czy, kultowe już, wrocławskie studio Fonoplastykon.

Kompozycje są wypadkową zainteresowań każdego z członków zespołu oraz bacznego ucha producenta – Marcina Borsa.

Co ciekawe, zespół nie planował w tym roku wydania pełnego albumu, ale raczej składającej się z kilku piosenek ep’ki. Jednak spędzony wspólnie czas okazał się tak inspirujący, że udało im się zarejestrować 10 utworów, z których każdy jest wciągającą opowieścią muzyczną. Nagrany materiał to połączenie rozpoznawalnego stylu Myslovitz, pełnego energetycznych brzmień z często zaskakującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Retro przeplata się ze współczesnością, melodia łączy się rytmicznymi gitarami, a intrygujący klimat współgra z surowym, rockowym brzmieniem. Jest świeżo i dojrzale zarazem.

Tak o swoich nowych piosenkach mówią członkowie zespołu: „zawiera kilka wątków, które splatają się ze sobą, tworząc opowieść o człowieku poszukującym: właściwego miejsca, właściwych słów i właściwych emocji – właściwych w danej chwili – mogą być dobre, przyjazne, ale niekoniecznie (mogą być też złe)…

Już od dziś (27 kwietnia) aż do premiery, redaktorzy Radiowej Trójki Piotr Stelmach i Mariusz Owczarek będą krok po kroku wprowadzać słuchaczy w klimat nowego albumu.

Dużo muzyki, ciekawe anegdoty, niespodzianki – to w audycjach Myśliwiecka 3/5/7 (sobota, godz. 16:00) i Malo Obiektywnie (sobota godz. 22:00)

14 maja cały album dostępny będzie do odsłuchu wyłącznie w serwisie Deezer.

Na półkach sklepowych pojawi się 21 maja.

Myslovitz to:

Michał Kowalonek – śpiew, gitara

Jacek Kuderski – gitara basowa

Wojciech Kuderski – perkusja

Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe

Wojciech Powaga – gitara

Polecane

Share This