N.O.R.E. wybiera 5 najlepszych utworów hip-hopowych


2018.08.18

opublikował:

N.O.R.E. wybiera 5 najlepszych utworów hip-hopowych

11 sierpnia 1973 roku DJ Kool Herc zrobił imprezę na 1520 Sedgwick Avenue w nowojorskiej dzielnicy Bronx. To właśnie wtedy narodził się hip-hop, który kilka lat później opanował cały świat.

Kilka dni temu, z okazji 45 urodzin hip-hopu, portal Mass Appeal poprosił Nasa o wskazanie 45 najlepszych utworów. Raper postanowił wybrać tylko 5. Według niego najlepsze są “Sucker MCs” Run DMC, “Eric B. For President” Erica B. i Rakima, “Rebel Without a Pause” Public Enemy, “La Di Da Di” Slick Ricka i “The Bridge” MC Shana.

Teraz podobne zadanie dostał inny znany raper, Noreaga. Jakie utwory wybrał N.O.R.E.?

Granddaddy I.U. “Girl In The Mall”
Slick Rick “Children’s Story”
Notorious B.I.G. “Story to Tell”
N.O.R.E. and Nas “Body In The Truck”
Nas “I Gave You Power”

N.O.R.E. zmienił ksywkę

Związany z nowojorską dzielnicą Queens raper ogłosił, że swój nowy album “Student Of The Game” wyda pod pseudonimem P.A.P.I.

Chciałem zrobić coś zupełnie innego przy okazji tej płyty. Czasami, gdy jest się zagubionym, najlepszym rozwiązaniem jest zacząć od początku – powiedział N.O.R.E. P.A.P.I. w rozmowie z MTV News. – Moja matka nie mówiła do mnie Victor [prawdziwe imię i nazwisko rapera to Victor Santiago Jr. – red.], tak samo tata i nauczyciele… Moim imieniem w Lefrak City i w Queens jest P.A.P.I. Koniec z N.O.R.E.

Akronim P.A.P.I. oznacza: Power Always Proves Intelligence.

Polecane

Share This