Na kozetce u ATLVNTY


2021.10.14

opublikował:

Na kozetce u ATLVNTY

fot. Anna Kotlonek

Tuż po premierze płyty ATLVNTA, którą duet świętował w towarzystwie przyjaciół, fanów i przedstawicieli mediów w warszawskim SPATiFie, artyści mają dla nas jeszcze jedną odsłonę swojej twórczości. Do sieci trafił właśnie klip do utworu „Mantra”.

„Mantra” to piosenka o toksycznych zachowaniach, które trzymają nas w swojej niewoli – opowiada Kamil. – To cyniczna obserwacja powtarzalnych schematów, z których nie potrafimy się wyrwać, choć wiemy, jak bardzo bywają dla nas szkodliwe – dodaje.

Ironiczny klip pokazuje różne stereotypy osobowości o destruktywnych cechach. Neurotyk, histeryczka, plotkara, czy też uległy mężczyzna w związku z apodyktyczną kobietą. Wszystkie charaktery są przedstawione w przejaskrawiony sposób, by nadać im lekkości i luzu, by nie brać ich zbyt poważnie. W rolę psychoterapeuty wciela się Kamil Durski, a Kasia Golomska jest jedną z jego pacjentek. Wśród aktorów w klipie widzimy także Błażeja Króla wraz z małżonką Iwoną, którzy z humorem i dystansem oddają się terapii małżeńskiej pod okiem Kamila.

Zarówno w obrazie, jak i w tekście, ATLVNTA chce przekazać światu jedno: jest światełko w tym tunelu! Pomimo tego, że czasem nie umiemy pozbyć się toksycznych zachowań, wszyscy jesteśmy warci wybaczenia i drugiej szansy.

Polecane

Share This