„Naobiecywałam mojemu chłopakowi gruszek na wierzbie” – Anita Lipnicka wspomina „Piosenkę księżycową”


2023.11.05

opublikował:

„Naobiecywałam mojemu chłopakowi gruszek na wierzbie” – Anita Lipnicka wspomina „Piosenkę księżycową”

fot. P. Tarasewicz

„Piosenka księżycowa” Varius Manx to jeden z najpopularniejszych polskich utworów z lat 90. Niemal 30 lat po premierze Anita Lipnicka przyznaje, że nadal bardzo go lubi i chętnie przedstawiła genezę tej piosenki w Historii Jednego Kawałka”.

Napisałam ją dla mojego pierwszego narzeczonego, który przyjeżdżał pod mój blok motocyklem marki Jawa i wykradał mnie przez okno wieczorami na przejażdżki. Na szczęście mieszkałam na parterze – rozpoczyna swoją opowieść wokalistka.

Anita przyznaje, że to była piękna, ale burzliwa relacja, a zadaniem „Piosenki księżycowej” było naprawienie wszystkiego, co nie zgadzało się w związku. – Naobiecywałam temu mojemu chłopakowi gruszek na wierzbie. Później i tak się rozstaliśmy, ale piosenka pozostała. Była napisana z potrzeby serca – podkreśla.

Artystka odwiedziła naszą redakcję w ramach promocji nowego albumu „Śnienie”, ale w HJK wracamy na moment do jej wcześniejszego wydawnictwa „Od nowa”, na którym znalazły się reinterpretacje ważnych piosenek z całej kariery gwiazdy, w tym właśnie „Piosenka księżycowa” odświeżona przez Kubę Karasia. Zobaczcie, co Anita mówi nam o współpracy z producentem.

Polecane

Share This