Natalia Kukulska celebruje kolejne wyróżnienie albumu „Czułe struny” niespodzianką dla fanów


2021.02.15

opublikował:

Natalia Kukulska celebruje kolejne wyróżnienie albumu „Czułe struny” niespodzianką dla fanów

fot. Karolina Wilczyńska

O tej płycie mówi cała Polska. Album „Czułe struny”, na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu czołowych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS).

Informowaliśmy już o złotej płycie dla Natalii za „Czułe struny”, teraz artystka dzieli się kolejnymi znakomitymi wieściami – jej najnowszy album właśnie osiągnął status platynowej płyty. Z tej okazji Natalia opublikowała film dokumentujący nagrania płyty. Materiał zrealizowany 12 i 13 stycznia 2020 ukazuje kulisy pracy pięciu dyrygentów z Orkiestrą Sinfonia Varsovia w Studiach Nagraniowych Polskiego Radia (S2 i S4).

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra – Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

Sprawdź także: Natalia Kukulska z wyjątkowym wykonaniem „Powiem ci kiedy”

Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru – komentowała przed premierą Natalia Kukulska.

W ramach promocji albumu Natalia odwiedziła naszą redakcję, by spotkać się z Arturem Rawiczem. Zobaczcie zapis ich rozmowy.

Polecane

Share This