Neony i Brodka – wspólne koncerty


2011.08.30

opublikował:

Neony i Brodka – wspólne koncerty

Dwa alternatywne zjawiska polskiej sceny muzycznej pojawią się już niebawem na dachu Red Bull Torubus. Indie rockowe Neony oraz dryfująca po folkowo-elektronicznym popie Brodka wystąpią na tej samej scenie w Białymstoku i Katowicach. 

Mobilna scena Red Bull Tourbus już trzeci rok z rzędu podróżuje po miastach i miasteczkach polskich, prezentując i promując alternatywną scenę muzyczną naszego kraju. W 2010 roku, kiedy to projekt połączył swoje siły z Festiwalem Jarocin w ramach projektu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych, Neony rozpoczęły bliską współpracę z marką. To dzięki pomocy Red Bulla zespół wydał swój debiutancki krążek „Niewolnicy Weekendu” oraz rozpoczął pracę nad „Rockową Łobuzerką”, filmem-serialem, którego od późnej jesieni będzie prezentować odcinkowo w sieci.

W tegorocznym sezonie Neony odwiedziły już z Tourbusem Łódź, Olsztyn festiwal w Jarocinie, Mikołajki. Czas na Białystok i Katowice, gdzie zagrają przed koncertem Brodki, tak jak w Łodzi na Fashion Week Poland.

– To dobry pomysł, że zespoły z kręgu Red Bull Tourbus, które zaistniały w Jarocinie mogą koncertować w całej Polsce u boku artystów o silnej pozycji rynkowej – opowiada Dawid Zając, lider zespołu Neony – Podoba mi się to, co robi Red Bull w projekcie Tourbus. Sądzę, że Brodka po sukcesie ostatniej płyty, zgromadzi dużą publiczność, dzięki temu młode zespoły zyskają możliwość pokazania się. Tourbus to dla mnie jakaś nowa jakość, na tle polskiego skostniałego rynku muzycznego. Owszem jest to inicjatywa z marką w tle, ale dzięki temu koncerty i cała otoczka mają profesjonalny charakter. Poziom organizacji imprez i traktowanie artystów w tym kraju to żenada a Red Bull Tourbus to totalna profeska. Poza tym tam zawsze jest dobra energia. Wpadajcie podładować baterie! – zachęca Dawid.

Polecane

Share This