Nergal: „Nie mogę znieść oddychania tym samym powietrzem”


2018.06.08

opublikował:

Nergal: „Nie mogę znieść oddychania tym samym powietrzem”

foto: Karol Makurat / Tarakum.pl

Wielkie oburzenie wywołał teledysk sióstr Godlewskich pt. „Biało-czerwone 2018”. Wiele osób zarzuca celebrytkom obrazę polskich symboli narodowych, znaleźli się też tacy, którzy domagają się stanowczych reakcji.

Głos zabrali także artyści, wśród których najgłośniej słuchać Nergala, który kilka miesięcy temu sam został oskarżony o profanację naszych symboli, oraz znanego reżysera, Andrzeja Saramonowicza, który mówi wprost, że czeka na reakcję prokuratury.

– Jeszcze niedawno polski rząd ścigał mnie i Behemot za niszczenie polskiego godła. Bluźnierstwa, jak to określił. Mieliśmy proces i padły surrealistyczne oskarżenia. Wcześniej Jaś Kapela został skazany za podobne wykroczenie poprzez swoją interpretację polskiego hymnu, podkreślając problemy z naszym podejściem do uchodźców. Hańba! – napisał Nergal na swoim Facebooku. A teraz… Nie mam słów, by to wyrazić. Muszę oglądać hipokryzję (…) Nie mogę znieść oddychania tym samym powietrzem – dodał na sam koniec.

Kilka miesięcy temu sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił Nergala, który został oskarżony o publiczne znieważenie polskiego godła. Sprawa dotyczyła materiałów promujących trasę koncertową „Rzeczpospolita Niewierna”. Sąd uniewinnił także dwóch pozostałych oskarżonych: Rafała W., który stworzył projekt graficzny, i Macieja G., który rozpowszechnił grafikę.

Bardziej dosadny w swoich słowach jest Andrzej Saramonowicz. – W przypadku wideoklipu pań Godlewskich „Biało-czerwone 2018” naruszenie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej wydaje się ewidentne. Prokuraturo! Czekam na reakcję! – napisał reżyser na swoim Facebooku.

Polecane

Share This