New Model Army – 11 płyta

Premiera "Today Is A Good Day" we wrześniu


2009.07.14

opublikował:

New Model Army – 11 płyta

New Model Army, powraca z nowym, studyjnym albumem. Premierę zaplanowano na 14 września. Ale niecierpliwi mogą już 18 lipca zapoznać się premierowymi numerami NMA podczas festiwalu w Jarocinie.

New Model Army jest legendarnym i kultowym undengrandowym zespołem, założonym przez Justin’a Sulivan’a w 1980 roku w Bradford. Początkowo zespół uległ wpływom punck rocka i północnego soulu. Jednak przez lata kariery, przeszli długa, kreatywną i obfitującą w wydarzenia podróż muzyczną. Ich muzyka wpłynęła na rozwój wielu gatunków muzycznych m.in. post-rocka, folk-rocka, polityko-rocka a także metalu. New Model Army natomiast nie należał do żadnego gatunku muzycznego, ich muzyka zawsze pozostawał trudna do sklasyfikowania.

Po 30 latach, nie stracili zdolności do zmian i szukania nowych wyzwań. We wrześniu tego roku, na rynku pojawi się nowy album New Model Army, zatytułowany „Today Is a Good Day”. Całość napisana była już na jesieni zeszłego roku, jednak śmierć bliskiego przyjaciela i managera zespołu Tomm’a Tee, uniemożliwiła nagranie płyty. Po dłuższej przerwie i pomocy, innego przyjaciela kapeli, Chris’a Kimsey’a (współpracował m.in. z Rolling Stones, Jimmy’m Cliff’em, Killing Joke), udało się nagrać 11 studyjny album New Model Army!

Polecane