Nick Cave z wyjątkową wystawą w Europie

Podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury.


2019.11.21

opublikował:

Nick Cave z wyjątkową wystawą w Europie

fot. Gosha Rubchinsky

W przyszłym roku w Europie będziemy mieli możliwość zobaczyć wyjątkową wystawę poświęconą Nickowi Cave’owi. Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition będzie dostępna w kopenhaskim The Black Diamond w dniach 23 marca – 3 października.

Na wystawę składają się instalacje, oryginalne kompozycje dźwiękowe i ponad 300 obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Cave’a, archiwów Arts Centre Melbourne oraz kolekcji Royal Danish Library.

Wystawa prezentuje 50 lat życia Cave’a – pracę, inspiracje, multisensoryczną podróż po prawdziwych i wymyślonych wszechświatach. Wśród eksponatów znajdują się oryginały grafik, ręcznie pisane teksty piosenek, literatura, fotografie, materiały video, projekty i osobiste artefakty. Wszystko to pokazane we wciągający sposób, umieszczone w 8 salach.

Stranger Than Kindness eksploruje to, co kształtuje nasze życie i tworzy naszą tożsamość. Wystawa celebruje ciekawość oraz siłę kreatywnej duszy.

Za rozwój i wygląd wystawy odpowiedzialne są Christina Back z Royal Danish Library i Janine Barrand z Arts Centre Melbourne we współpracy z Nickiem Cave’em. Kuratorem i producentem tego wydarzenia jest Royal Danish Library we współpracy z Australian Music Vault w Arts Centre Melbourne. Muzyka towarzysząca wystawie została skomponowana i nagrana specjalnie na tę okazję przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa.

Wystawie będzie towarzyszyła książka Stranger Than Kindness, która ukaże się 23 marca 2020 roku nakładem Canongate. W książce znajdzie się także esej docenionego amerykańskiego pisarza Darceya Steinke’a.

Informacje dotyczące godzin pracy muzeum i rezerwacji znajdziecie na stronie www.thenickcaveexhibition.com. Bilet wstępu na wystawę ma kosztować 12 euro.

Tagi


Polecane