Nick Murphy (Chet Faker) przyjedzie do Polski

Artysta szykuje się do premiery nowej płyty.


2019.03.12

opublikował:

Nick Murphy (Chet Faker) przyjedzie do Polski

Kilka dni temu prezentowaliśmy teledysk do znakomitego singla „Sanity”. Nick Murphy znany wcześniej jako Chet Faker promuje tym utworem zapowiadany na 26 krążek „Run Fast Sleep Naked”. Po premierze płyty muzyk ruszy w trasę, która nie ominie także Polski. 13 października muzyk wystąpi w warszawskiej Stodole. Za organizację koncertu odpowiada agencja Go Ahead. Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 15 marca o godzinie 10:00.

Aby przygotować swój drugi album, Nick Murphy spędził cztery lata podróżując po świecie wraz z mikrofonem w walizce, nagrywając partie wokalne w miejscach, które najbardziej go zainspirowały. W tym czasie, pochodzący z Melbourne wokalista, producent i multiinstrumentalista, znany wcześniej jako Chet Faker, zanurzył się w głębokiej autoanalizie. „Run Fast Sleep Naked” to płyta, w której Nick nieustannie szuka i zadaje pytania.

20 muzyków i orkiestra

Najnowszy album to następca dobrze przyjętych wydawnictw „Missing Link” (epka wydana w 2017 roku, już jako Nick Murphy) i „Built on Glass” – pierwszej długogrającej płyty wydanej w 2014 jako Chet Faker. Mimo że wokale na „Run Fast Sleep Naked” były nagrywane w różnych miejscach na świecie, w tym w salonie babci Nicka, w studiu w Tokio, na wakacjach spędzonych z rodziną w Nowej Zelandii czy w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku – muzyka była w większości nagrana w Figure 8 w Brooklynie. Aby nadać ostateczny kształt, Murphy zaangażował 20 muzyków sesyjnych i orkiestrę, osadzając każdą piosenkę w nieoczekiwanych teksturach i szalenie zróżnicowanych tonach.

Nick Murphy nawiązał współpracę z fundacją PLUS 1, w związku z czym, 5 zł z każdego sprzedanego biletu przeznaczone jest dla organizacji zapewniających godność i równość społecznościom, które tego potrzebują.

Nick Murphy / Chet Faker Stodoła, Warszawa

Polecane