Nie żyje raper z Krakowa. Miał zaledwie 39 lat


2021.12.28

opublikował:

Nie żyje raper z Krakowa. Miał zaledwie 39 lat

W drugi dzień świąt zmarł Grem, nowohucki raper. Przyczyną śmierci artysty był COVID-19.

Wojciech Lulek zaczynał karierę w roku 1998 w zespole 4hmalinah. Po jej rozpadzie roku 2000 założył formację 4HM, a w roku 2002 dołączył do nowo powstającego projektu Grad Gromów. Oba zespoły nawiązały studyjno-koncertową współpracę jako Gruboskórnokrutni, by wkrótce przyłączyć kolejnych raperów i producentów – już jako podziemny label G3R. Grem znalazł się w składach muzyków firmujących albumy: Grad Gromów „Granizada grande” (2003), Cumulus Soundsystem „Mixtape vol. 1” (2006), imPROwizacja (2008), 4HM „Świta…” (2010), a oprócz tego pojawiał się gościnnie na wielu płytach innych artystów. Poza udzielaniem się w tych wszystkich projektach nawiązał współpracę m.in. z Gadabitem, Taterem czy Conesem – pisze Gazeta Krakowska.

– Wielka, niedoceniona i wspaniała postać – było dumą Cię poznać i spędzić z Tobą tyle czasu – pożegnał rapera Szymon „Simonu” Ryczko, muzyk, dla którego Grem był idolem i przyjacielem.

– Wojtek wprowadził mnie w świat krakowskiej muzyki i nauczył się w nim poruszać. Na zawsze zapamiętam moment pierwszego spotkania – idol przychodzi do mnie na wywiad do radia, a tydzień później zaprasza na wspólny koncert i staje się moim kolegą. Jeździmy razem po Polsce, gramy koncerty w Krakowie i wspólnie imprezujemy – wspomina.

– Gdyby nie Grem pewnie nigdy nie chwyciłbym za mikrofon, nie zagrał tylu koncertów i przede wszystkim nie odbył tylu zajmujących rozmów o wszystkim i niczym z gościem, który z idola stał się dobrym kolegą i nigdy nie traktował mnie z góry mimo różnicy wieku i doświadczenia.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Tagi


Polecane

Share This