Nieznana Barbra Streisand


2012.08.28

opublikował:

Nieznana Barbra Streisand

Po raz pierwszy w prawie 50-letniej karierze muzycznej, Barbra Streisand zdecydowała się udostępnić nagrania, które z różnych powodów nigdy nie ukazały się na jej płytach studyjnych. Kolekcja 11 niepublikowanych wcześniej piosenek ukaże się na płycie ‘Release Me’, która do sprzedaży trafi najpierw na płycie winylowej (25 września) a dopiero później na CD (9 października).

Streisand ma na koncie ponad 60 płyt. Wiele z sesji nagraniowych zaowocowało nagraniami, które nigdy wcześniej nie były dostępne na oficjalnych krążkach. Przez ostatni rok Barbra szczegółowo przeglądała swoje archiwum i ostatecznie zdecydowała się na publikacje 11 utworów w formie oddzielnego albumu. Na płytę trafiło m.in. “Didn’t We” autorstwa Jimmy’ego Webba nagrane w 1970 roku na niewydaną nigdy płytę The Singer, standard “Willow Weep For Me” mający znaleźć się na płycie Simply Streisand z 1967 roku i zaaranżowany przez Raya Ellisa, znanego ze współpracy z Billie Holiday. Znajdziemy tu też nieznaną wersję klasyka Randy Newmana “I Think It’s Going Rain Today” (1971) z Barbrą śpiewającą tylko do fortepianowego akompaniamentu Newmana, niepublikowana studyjną wersję “With One More Look At You” z sesji do A Star Is Born a także dwa utwory z broadwayowskiej płyty Back To Broadway – “Home” (z The Wiz) i “How Are Things In Glocca Morra ? / Heather On The Hill” (z Finian’s Rainbow / Brigadoon).

Streisand o piosenkach z płyty ‘Release Me’: „To co cieszy mnie najbardziej to fakt, że te utwory wciąż wzbudzają we mnie wielkie emocje. Tak jak wtedy, kiedy je nagrywałam. Kiedy ich teraz słucham, myślę sobie ‘Wcale nie były takie złe!’ ”.

Poza dwoma utworami, których taśm-matek nie udało się odnaleźć, wszystkie utwory na ‘Release Me’ pochodzą z oryginalnych taśm studyjnych. Podczas przetwarzania ich w wersje cyfrowe dołożono wszelkich starań, aby odzwierciedlić dźwiękowe spectrum towarzyszące ich pierwotnym wersjom.

Tracklista:

1. Being Good Isn’t Good Enough (from Hallelujah, Baby!)

2. Didn’t We

3. Willow Weep For Me

4. Try To Win A Friend

5. I Think It’s Going To Rain Today

6. With One More Look At You (from A Star Is Born)

7. Lost In Wonderland

8. How Are Things In Glocca Morra? / Heather On The Hill  (from Finian’s Rainbow / Brigadoon)

9. Mother And Child

10. If It’s Meant To Be

11. Home (from The Wiz)

Polecane

Share This