Niezwykłe osiągnięcie Travisa Scotta


2018.08.14

opublikował:

Niezwykłe osiągnięcie Travisa Scotta

fot. kadr z wideo

Travis Scott ma podwójne powody zadowolenia. Jego album „Astroworld” zdetronizował „Scorpion” Drake’a na liście najpopularniejszych płyt w Stanach. Raper szturmem wtargnął również na listę Hot 100 zbierającą single, wprowadzając na nią każdy z 17 utworów z albumu.

„Sicko Mode” i „Stargazing” trafiły do czołowej dziesiątki, odpowiednio na czwartą i ósmą pozycję. Przed Scottem taka sztuka udała się jedynie Drake’owi (dwukrotnie), Edowi Sheeranowi i J. Cole’owi.

W 60-letniej historii listy Hot 100 tylko czworo artystów mogło się dotychczas pochwalić obecnością 17 piosenek w jednym zestawieniu. Rekordzista Drake miał ich 27. Liczbę 17 osiągnęli lub przekroczyli także Justin Bieber, Post Malone i The Weeknd.

Oto miejsca utworów z „Astroworld” na liście Billboardu:

4. „Sicko Mode”
8. „Stargazing”
24. „Carousel”
25. „Yosemite”
26. „R.I.P. Screw”
27. „Stop Trying to Be God”
30. „Wake Up”
31. „No Bystanders”
36. „5% Tint”
38. „Can’t Stay”
41. „NC-17”
43. „Who? What!”
47. „Skeletons”
48. „Astrothunder”
50. „Butterfly Effect” (re-entry)
53. „Houstonfornication”
68. „Coffee Bean”

Travis Scott wśród gwiazd gali MTV

Kilka dni temu MTV poinformowało, że do grona artystów, którzy wystąpią na gali MTV VMA, dołączyli Travis Scott i Post Malone.

Będzie to pierwszy występ na gali w dotychczasowej karierze Scotta. Artysta wykona utwory ze swojego najnowszego, długo wyczekiwanego albumu “Astroworld”. Na scenie wystąpi także Post Malone ze swoim hitem “Beerbongs & Bentleys”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy 200 najlepiej sprzedających się wydawnictw w Stanach Zjednoczonych. Artyści dołączą do pozostałych gwiazd, które uświetnią tegoroczną gale MTV VMA, w tym Jennifer Lopez, która otrzyma także nagrodę “Michael Jackson Video Vanguard Award”. Na scenie zobaczymy również Arianę Grande, Shawna Mendesa, Logica oraz Ryana Teddera.

Gala wręczenia nagród MTV VMA

Gala odbędzie się w Radio City Music Hall w Nowym Jorku i transmitowana będzie na żywo w ponad 180 krajach docierając do ponad pół miliarda gospodarstw domowych na całym świecie. Transmisja na MTV Polska w nocy 20 sierpnia o godz. 03:00.

Producentami wykonawczymi MTV VMA 2018 są Bruce Gillmer i Jesse Ignjatovic Za produkcję odpowiada Melanie Block. Kierownikiem muzycznym jest Amani Duncan, a za artystów odpowiada Wendy Plaut.

Polecane

Share This