Nightwish, Accept i inni – Mystic Festival z siedmioma nowymi wykonawcami w line-upie


2019.10.10

opublikował:

Nightwish, Accept i inni – Mystic Festival z siedmioma nowymi wykonawcami w line-upie

foto: mat. pras.

Coraz więcej, coraz mocniej – oto kolejna odsłona drugiej edycji odrodzonego Mystic Festival. Znajdzie się coś i dla fanów klasycznych, heavymetalowych brzmień, i dla wielbicieli deathmetalowej ekstremy, i dla tych, co szukają mocnych wrażeń na folkowych lub eksperymentalnych obrzeżach metalu. Impreza odbędzie się 10-11 czerwca 2020 r. na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa.

Nightwish – i już nie trzeba nic dodawać. Wystarczy dać się wciągnąć do ich mrocznego, baśniowego świata i porwać kreślonej z symfonicznym rozmachem muzycznej wizji. Na plakacie widnieje już legendarny Judas Priest, więc obecność w programie Accept, innych wielkich pionierów europejskiego heavy metalu, będzie dla fanów klasycznych brzmień doskonałym uzupełnieniem.

Heilung jest metalowy tylko z ducha, mimo to doskonale pasuje do festiwalu – tego spektaklu, odwołującego się do pradawnych nordyckich wierzeń i rytuałów, nigdy nie zapomnicie. Z tego nowofolkowego transu nie będziecie w stanie się wyrwać.

Vader to legenda nie tylko polskiej sceny, ale jeden z najbardziej konsekwentnych i najciężej pracujących zespołów deathmetalowych świata. W przyszłym roku nowa płyta, ale do Krakowa przybywają ze specjalnym programem – albumem „De Profundis” zagranym od początku do końca z okazji ćwierćwiecza jego wydania. Ale będzie też coś dla fanatyków amerykańskiego podejścia do death metalu, w postaci wykładu profesorów z Florydy prezentujących swój kultowy debiut „Slowly We Rot”. Obituary przyjadą do Krakowa, by wypruć z Was flaki – niech gniją powoli…

Melodyjny, bezwstydnie przebojowy heavy metal? Organizatorzy zapraszają na występ Finów z Beast In Black, o których muzyce wszystko mówi tytuł ostatniej płyty: „From Hell with Love”. Coś innego, bardziej nowoczesnego, poszukującego, pod prąd? Wprogramie znalazł się mołdawski Infected Rain z charyzmatyczną Leną Scissorhands za mikrofonem.

15 października trafią do sprzedaży bilety jednodniowe na Mystic Festival 2020, wówczas poznamy podział ogłoszonych już artystów na dni.

Bilety jednodniowe będą kosztowały:

259 zł – w puli Early Bird (do 16 grudnia lub do wyczerpania puli)
279 zł – w puli Regular Sale (15 maja lub do wyczerpania puli)
299 zł – w puli Last Minute Sale (do 9 czerwca)
319 zł – podczas trwania festiwalu.

Mystic Festival odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca przyszłego roku na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa i po raz pierwszy przybierze formę imprezy open air. Na trzech festiwalowych scenach wystąpi łącznie aż 30 artystów, w tym dwóch wyjątkowych headlinerów.

Ceny karnetów dwudniowych i daty zmian:

Early Bird – 459 zł do 16 grudnia lub do wyczerpania puli
Regular Sale – 479 zł do 15 maja lub do wyczerpania puli
Last Minute Sale – 499 zł do 9 czerwca

Wystąpią:
Judas Priest (Wielka Brytania)
Nightwish (Finlandia)
Mercyful Fate (Dania)
Accept (Niemcy)
Heilung (Dania/Niemcy/Norwegia)
Mgła (Polska)
Obituary (USA)
Vader (Polska)
Beast In Black (Finlandia)
Infected Rain (Mołdawia)

Kolejne gwiazdy poznamy wkrótce.

Polecane

Share This