Nightwish na Ursynaliach

Kolejna gwiazda warszawskiego festiwalu


2012.03.07

opublikował:

Nightwish na Ursynaliach

Nightwish, czyli rewelacyjna fińska grupa po raz kolejny zagra w Polsce, podczas tegorocznej edycji festiwalu Ursynalia. Zespół powstał w 1996 roku i ma na swoim koncie 7 album studyjnych, z których ostatni Imaginaerum, pojawił się na rynku w zeszłym roku i uznany został za najlepszy spośród ostatnich krążków grupy.

Zespół 21 stycznia 2012 roku zainicjował w Los Angeles trasę Imaginaerum World Tour, której jedynym z przystanków będzie występ podczas Ursynaliów 2012.

Nightwish dołącza zatem do Limp Bizkit, Slayera, Billy Talent, Mastodona i Gojira, czyli pozostałych zagranicznych zespołów, które w tym roku uświetnią swoimi występami festiwal. Ursynalia 2012 odbędą się w tym roku w terminie 1 – 3 czerwca. Bilety można zakupić za pomocą w Empikach, Media Marktach i Saturnach w całej Polsce.

Nightwish to fińska grupa muzyczna założona w 1996. Ich muzyka składa się z połączenia ostrych gitarowych riffów, wyraźnego dźwięku klawiszy oraz kobiecego, operowego głosu Tarji Turunen (pięć pierwszych albumów) a następnie Anette Olzon. Muzykę graną przez zespół definiuje się jako połączenie metalu symfonicznego, power metalu oraz (za czasów współpracy z Tarją Turunen) opery. Grupę cechują poetyckie teksty utworów nawiązujące m.in. do świata astralnego i fantasy, w większości napisane przez instrumentalistę zespołu – Tuomasa Holopainena.

(źródła: ursynalia.pl & wikipedia)


Polecane