Nocny Kochanek zapowiada nietypowy album z coverami


2021.08.25

opublikował:

Nocny Kochanek zapowiada nietypowy album z coverami

fot. Wacław Szacyło

Dobre wieści dla fanów Nocnego Kochanka. 24 września na rynku pojawi się nowy album grupy zatytułowany „Stosunki międzynarodowe”. Nie będzie to jednak płyta z autorskim repertuarem, a zbiór nietypowych coverów. Dlaczego nietypowych? Zespół wziął na warsztat światowe klasyki i przygotował do nich polskie teksty.

Zdajemy sobie sprawę, że wiele rozgłośni radiowych nie emituje naszych numerów ze względu na teksty. Bo jak to tak można śpiewać o pigułce samogwałtu albo o sosie czosnkowym kapiącym na biust? Jednocześnie w tych samych rozgłośniach radiowych czy telewizji emitowane są numery gigantów muzyki rockowej, hardrockowej, a nawet metalowej w innych językach, najczęściej po angielsku, których teksty są luźne czy wręcz frywolne. Postanowiliśmy je przetłumaczyć, mając na uwadze specyfikę języka, zależności kulturowe oraz nadając im typowy dla nas parodystyczny i pastiszowy charakter – wyjaśnia zespół.

Wydawnictwo można już zamówić w sklepie zespołu. Wszystkie płyty zamówione w preorderze będą podpisane przez muzyków. Wkrótce powinniśmy dostać singiel i tracklistę „Stosunków międzynarodowych”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nocny Kochanek (@nocnykochanek)

Polecane

Share This