Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny


2021.10.02

opublikował:

Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny

Norah Jones od prawie 20 lat jest głosem otuchy, odkąd jej debiutancki album Come Away With Me z 2002 roku stał się muzycznym towarzyszem milionów ludzi na całym świecie. Teraz dziewięciokrotna zdobywczyni GRAMMY wokalistka, kompozytorka i pianistka stworzyła swój pierwszy świąteczny album „I Dream Of Christmas”, z kolekcją ponadczasowych świątecznych standardów i własnych kompozycji. I Dream Of Christmas ukaże się w sklepach i na platformach cyfrowych 15 października nakładem Blue Note Records. Już dziś można zamówić go w przedsprzedaży na winylu, CD i w wersji digital.

– Zawsze kochałam muzykę bożonarodzeniową, ale do tej pory nigdy nie miałam większej ochoty nagrać świątecznego albumu – mówi Norah. – W zeszłym roku słuchałam Funky Christmas Jamesa Browna i Elvis’s Christmas Albumu podczas lockdownu. W styczniu 2021 zacząłam myśleć o własnym świątecznym projekcie i dało mi to mnóstwo radości.

Otwierający album utwór, „Christmas Calling (Jolly Jones)”, jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Norah wyraża w nim głębokie pragnienie świątecznej radości i wspólnoty. „Chcę słuchać muzyki / Chcę tańczyć, śmiać się i kołysać / Chcę szczęśliwych chwil na Boże Narodzenie”.

– Kiedy zastanawiałam się, w jakim kierunku pójść, świąteczne piosenki zaczęły pojawiać się w mojej głowie — wyjaśnia Norah. – Wszystkie mówią o radości z Bożego Narodzenia, o miłości i integracji, za którymi tęsknimy przez resztę roku. Są też klasyki, które mają tę szczególną nostalgię, która dopada nas bez względu na to, kim i gdzie jesteś w życiu. Było trudno, ale wybrałam ulubione klasyki…

Na albumie znajdziemy między innymi interpretację Norah „Christmas Don’t Be Late” autorstwa Davida Seville (aka Ross Bagdasarian) nową wersję „White Christmas”, „Blue Christmas”, „Winter Wonderland” czy „Christmas Time Is Here”.

„I Dream Of Christmas” został wyprodukowany przez Leona Michelsa z udziałem znakomitych muzyków jak: Brian Blade na perkusji, Tony Scherr i Nick Movshon na basie, Russ Pahl gitara, Marika Hughes na wiolonczeli, Dave Guy na trąbce, Raymond Mason na puzonie, a Michels na saksofonie, flecie, perkusji. Premiera 15 października w Blue Note.

Tracklista I Dream Of Christmas:

1. Christmas Calling (Jolly Jones) (Norah Jones)

2. Christmas Don’t Be Late (Ross Bagdasarian)

3. Christmas Glow (Norah Jones)

4. White Christmas (Irving Berlin)

5. Christmastime (Norah Jones/Leon Michels)

6. Blue Christmas (Billy Hayes/Jay W. Johnson)

7. It’s Only Christmas Once A Year (Norah Jones)

8. You’re Not Alone (Norah Jones/Leon Michels)

9. Winter Wonderland (Richard B. Smith/Felix Bernard)

10. A Holiday With You (Norah Jones)

11. Run Rudolph Run (Johnny Marks/Marvin Brodie)

12. Christmas Time Is Here (Lee Mendelson/Vince Guaraldi)

13. What Are You Doing New Year’s Eve? (Frank Loesser)

* * *

Norah Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowej scenie muzycznej wraz z wydanym w lutym 2002 roku albumem Come Away With Me, zwanym przez nią „małym nastrojowym nagraniem”, ukazującym wyjątkowy głos, który stał się ogólnoświatowym fenomenem, bezkonkurencyjnym zdobywcą nagród GRAMMY w 2003 roku. Od tego czasu, Norah otrzymała dziewięć statuetek GRAMMY i sprzedała 50 milionów płyt. Jej piosenek odsłuchano w streamingu pięć miliardów razy na całym świecie. Wydała serię uznanych przez krytyków i odnoszących sukcesy komercyjne albumów solowych — Feels Like Home (2004), Not Too Late (2007), The Fall (2009), Little Broken Hearts (2012) i Day Breaks (2016) — jak również tych stworzonych ze swoimi zespołami: The Little Willies, El Madmo czy triem Puss N Boots z Sashą Dobson i Catherine Popper, którego drugi album Sister ukazał się w 2020 roku. Album-składanka z 2010 roku …Featuring Norah Jones pokazał jej niesamowitą wszechstronność, gromadząc nagrania z artystami tak różnorodnymi, jak Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock czy Foo Fighters. Od 2018 roku Jones wydawała serię singli, przy współpracy z takimi artystami jak Mavis Staples, Jeff Tweedy, Thomas Bartlett, Tarriona Tank Ball, Rodrigo Amarante i Brian Blade, które zostały zebrane w kolekcje singli w 2019 i wydane jako album „Begin Again” .

Polecane

Share This