North Mississippi Duo przed Robertem Plantem


2011.05.10

opublikował:

North Mississippi Duo przed Robertem Plantem

Ojciec Luther’a i Cody’ego – Jim Dickinson – powtarzał synom: „Musicie grać muzykę wspólnie. Jesteście razem lepsi niż kiedykolwiek będziecie oddzielnie”. Tak się złożyło, że gdy Jim zmarł, każdy z braci był związany z innym zespołem – Luther z The Black Crowes a Cody z the Hill Country Revue. Wiosną 2010 roku North Mississippi Allstars zreformowało się i weszło do Zebra Ranch – rodzinnego studia nagraniowego, w którym bracia spędzili niezliczone godziny z ich ojcem – aby nagrać album, którzy pomoże im poradzić sobie ze stratą i który będzie hołdem na cześć ich ojca. Piosenki, które znajdują się na nowym albumie grupy zatytułowanym Keys to the Kingdom wypłynęły z dusz braci.

 

„Zgodnie z naszą tradycją rodzinną, spotkaliśmy się w naszym domowym studiu i nagrywaliśmy” – mówi Luther. „Keys to the Kingdom to zdecydowanie nasze najlepsze wspólne dzieło”.

Keys to the Kingdom to cykl piosenek, które stanowią uroczystą pochwałę życia w obliczu śmierci oraz muzyczną interpretację ostatnich doświadczeń rodziny Dickinson i które napisane i nagrane były szczerze, szybko i surowo.

Robert Plant – legendarny zdobywca nagrody Grammy wyruszy w europejską trasę koncertową, która zaplanowana jest na lipiec i sierpień tego roku i rozpocznie się we Włoszech. Plant z towarzyszeniem Band of Joy wystąpi dla tysięcy zagorzałych fanów w Europie, promując wydany ostatnio album – Band of Joy, który magazyn Rolling Stone określił jako „słodki, elegancki folk, który niezmiennie kołysze jak wrota szatana”.

Band of Joy opisywano także jako „oszałamiający” i  „niemalże cudowny”. 

Album wyprodukowali Plant i Buddy Miller (także gitara i wokal), a występują na nim: Patty Griffin – wokal, Darrell Scott – multiinstrumentalista/wokal; Byron House – bas/wokal; Marco Giovino – perkusja/wokal.

Karierze Planta nieustająco towarzyszyły liczne niespodzianki, a album Band of Joy odzwierciedla  wiele różnorodnych wpływów i emocji i jest – jak dotychczas – z pewnością najbardziej eklektycznym albumem Planta. 

Bilety na warszawski koncert dostępne są w sprzedaży na LiveNation.pl i w bileteriach.

Ceny biletów:

220 pln – płyta tył

220 pln – trybuny

275 pln – płyta przód

550 pln – płyta przód

705 pln – VIP

Szczegóły dotyczące oferty VIP dostępne na LiveNation.pl. Oferta VIP dostępna tylko na LiveNation.pl.

Polecane

Share This