Nosfell znów w Warszawie


2010.01.05

opublikował:

Nosfell znów w Warszawie

Agencja New Music Art Production oraz Instytut francuski w Warszawie/Bureau Export de la musique française zapraszają 19 lutego na drugi koncert cyklu PARIS INDIE CLUB. W warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się występ wybitnego francuskiego artysty o dźwięcznym pseudonimie: Nosfell. Będzie on również częścią trasy promującej trzeci album autorski wydany we wrześniu tego roku nakładem Universal France i nagrany z udziałem dwójki znakomitych gości: Josha Homme (Queens of the Stone Age) oraz Brody Dalle (The Spinerette). Zapraszamy!

BIO:

Tego francuskiego artystę bardzo trudno jest jednoznacznie zakwalifikować. Jego alternatywna, niezależna i niezwykle oryginalna twórczość mieści się w szeroko pojętym nurcie world music.

Zupełnie niepowtarzalny styl Nosfell osiąga dzięki bardzo scenicznej muzyce, przybierającej na występach formę wizualno – teatralną, poprzez zachowania rodem z japońskiego kabuki. Wrażenie magicznego przeżycia i odrealnienia jest zupełnie zasadne, bowiem Nosfell snując hipnotycznym głosem, w wymyślonym języku Klokobetz legendy o krainie Klokochazia zabiera nas w podróż po świecie swojej wyobraźni. Zamieszkują ją postaci rodem z powieści fantasy: skrywa się tam Shaünipul – starzec którego nikt nie słucha, jest też Blewkhz Gowz – siódmy syn króla Stevgak, „ojca chrzestnego” twórcy.

Pełne imię tego tajemniczego artysty brzmi Labyala Fela da Jawid Fel, czyli „ten który chodzi i uzdrawia”. Nosfell jest niczym szaman przemierzający obce terytoria i transowym śpiewem zaklinający czyhające nań zło. Na ogół towarzyszy mu w tym wiolonczelista Pierre Le Bourgeois. Razem nagrali już dwie płyty, na których Nosfell stwarza całą autorską mitologię Klokochazii i rodu Jawidfel. Zarówno wydany w 2004 przez wytwórnię V2 Pomaïe Klokochazia balek, jak i o dwa lata młodszy Kälin bla lemsnit dünfel labyanit zachwyciły krytyków oraz żądną niekonwencjonalnych doznań muzycznych publiczność. Awangardowy artysta, funkcjonujący na styku rozmaitych kategorii muzycznych w tym m.in. rocka i jazzu występował we Francji m.in. jako support RHCP.

Więcej informacji:

http://www.nosfell.com

http://www.newmusicart.pl

PARIS INDIE CLUB:

Paris Indie Club to kompilacja płytowa oraz cykl koncertów. Naszym celem jest dotarcie do poszukującej, ambitnej publiczności, która potrafi również dobrze się bawić. Naszym miejscem jest warszawski Centralny Basen Artystyczny. Młody, ambitny klub, który zasłynął już z otwartego i odważnego programu muzycznego. Raz w miesiącu, w całym 2010 roku, nasz cykl wytworzy w nim klimat paryskich klubów. Nie chodzi tu nawet o stricte muzykę francuską, a przede wszystkim artystów tworzących trendy muzyczne w stolicy Francji. Nie zabraknie więc modyfikacji muzyki amerykańskiej – BEAT ASSAILANT, prawdziwych artystycznych i awangardowych zjawisk takich jak NOSFELL czy gwiazd francuskiego kina – EMMANUELLE SEIGNER. Jest tylu ciekawych artystów na Paryskiej scenie, że na pewno zaskoczymy Was niejednokrotnie…

PARIS INDIE CLUB: NOSFELL

Data: 19 luty 2010

Start: 20.00

Klub: Centralny Basen Artystyczny

Adres: Ul. Konopnickiej 6, Warszawa

http://www.basen.art.pl

CENY BILETÓW:

65 zł przedsprzedaż

75 zł od 12.02.2010 i w dniu koncertu

DYSTRYBUCJA:

Sprzedaż internetowa:

www.ticketonline.pl

www.eventim.pl

www.ticketpro.pl


Sprzedaż bezpośrednia:

Sklepy Empik na terenie całego kraju

Sklepy Saturn na terenie całego kraju

Sklepy Media Markt na terenie całego kraju

Kasy EVENTIM Warszawa

Polecane

Share This