Nowa płyta AC/DC jeszcze w tym roku. Poznaliśmy tytuł


2014.09.25

opublikował:

Nowa płyta AC/DC jeszcze w tym roku. Poznaliśmy tytuł

Sony Music i Columbia Records zapowiedzieli premierę „Rock or Bust” – nowego studyjnego albumu AC/DC. Krążek z 11 nagraniami legendarnej australijskiej grupy ukaże się 2 grudnia i będzie pierwszym nowym materiałem od czasu wydanej 7 lat temu płyty „Black Ice”. Zadebiutowała ona na 1. miejscu w 31 krajach i sprzedała się w nakładzie ponad 8 milionów egzemplarzy – w Polsce uzyskała status platyny. „Rock or Bust” nagrana została wiosną tego roku w Warehouse Studio w Vancouver pod okiem stałych współpracowników zespołu – Mikem Fraserem i producentem Brendanem O’Brienem.

Fragment pierwszego singla „Play Ball” zabrzmi już w najbliższy weekend w amerykańskiej telewizji podczas transmisji ligi baseballowej i będzie towarzyszył relacjom TV z meczów do końca sezonu.

„Rock or Bust” to pierwsza płyta w 41-letniej historii zespołu nagrana bez współzałożyciela grupy – Malcolma Younga. Kilka miesięcy temu zespół wydał oświadczenie, w którym poinformował, że z powodów zdrowotnych muzyk robi sobie przerwę od gry z zespole. W uwagi na swój stan, Malcom nie powróci jednak w szeregi zespołu, a na nowej płycie i zapowiadanej na przyszły rok trasie koncertowej zastąpi go bratanek – Stevie Young.

Tagi


Polecane

Share This