Nowa płyta Toola w drodze. Zespół jest już w studiu


2015.02.18

opublikował:

Nowa płyta Toola w drodze. Zespół jest już w studiu

Zdecydowanie zbyt długo Tool każe czekać fanom na nowy album. Od wydania „10,000 Days” minie w tym roku dziewięć lat. Zespół natrafił w tym czasie na masę przeszkód – najpierw musiał stoczyć wieloletnią batalię sądową przeciwko swojemu przyjacielowi, który domagał się się pieniędzy za wykorzystanie we wkładkach płyt ilustracji, których autorstwo sobie przypisywał, następnie doszły do tego sądowe przepychanki z kancelarią… wynajętą przez muzyków Toola, by bronić ich w procesie o odszkodowanie za grafiki. To pochłonęło miliony, miliony, miliony dolarów – przyznał w rozmowie z „Rolling Stonem” gitarzysta Adam Jones.

W międzyczasie muzycy komponowali nowe utwory, ale z racji na rozgrzebane sprawy sądowe prace szły bardzo opornie. Pierwsze informacje o tym, że Tool wejdzie do studia pojawiły się w 2012 roku. Wówczas nie zarejestrowano jednak żadnych nagrań. Kolejne sesje były zaplanowane na początek 2013, ale wtedy plany pokrzyżował wypadek, który na skuterach Vespa miały dwie osoby związane z zespołem.

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że wreszcie doczekamy się nowego materiału Toola. Grupa przebywa w tej chwili w studiu nagraniowym w Los Angeles. W tym samym, w którym muzycy Motorhead nagrywają następcę płyty „Aftershock” z 2013 roku. Adam Jones opublikował na swoim fanpage`u wideo nagrane telefonem przez Mikkey`a Dee, perkusistę Motorhead. Jones zapytany przez Dee, co aktualnie porabia wspólnie z kolegami z zespołu, odpowiedział: Pracujemy nad kilkoma utworami, dobrze się bawimy, podsłuchujemy was.

Pozostaje jedynie mieć nadzieje, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie i następca „10,000 Days” ukaże się jeszcze w 2015 roku.

Post użytkownika Adam Jones Tool.

Polecane

Share This