Nowa wersja piosenki „Nie pytaj o Polskę” w wykonaniu Kovalczyka promuje jego czwartą płytę


2019.10.04

opublikował:

Nowa wersja piosenki „Nie pytaj o Polskę” w wykonaniu Kovalczyka promuje jego czwartą płytę

fot. W. Franko

Singlem „Nie pytaj o Polskę” Kovalczyk promuje swój nowy album oraz trasę koncertową pt. „Piosenki Mistrza”. Płyta zawiera utwory autorstwa Grzegorza Ciechowskiego w nowych, elektronicznych aranżacjach. Singiel trafił już do sieci streamingowych. Do utworu został zrealizowany również teledysk. Ukazuje on dwa skrajne oblicza współczesnej Warszawy.

„Nie pytaj o Polskę” jest najbardziej znanym popowym utworem o charakterze erotyku – opowiada on o ambiwalentnej relacji podmiotu lirycznego do ojczyzny. Piosenka ta była jednym z wielu solowych przebojów Ciechowskiego. – Wiem, że dotykam legendy, ale jestem ośmielony faktem, że piosenki te towarzyszyły mi od najmłodszych lat oraz w wielu chwilach mojego życia – mówi Kovalczyk i dodaje: – Gdy podjąłem decyzję, że nagram tę płytę, wiedziałem, że piosenki te zaśpiewam i nagram w sposób, jak je czuję i rozumiem. Umieściłem w nich sentyment, moje serce oraz prawdę, która była bardzo ważna w kompozycjach Ciechowskiego.

Kovalczyk to młody wokalista i producent muzyczny. Publiczność szerzej poznała go jako finalistę 3. edycji Idola, a następnie jako twórcę znakomicie przyjętego albumu „Kovalczyk Big Band Projekt” z udziałem m.in. Marka Napiórkowskiego, Roberta Kubiszyna, Roberta Lutego, Pawła „Herbi” Tomaszewskiego. Artysta wydał trzy solowe płyty, z czego dwie pod szyldem własnego wydawnictwa.

Album jest promowany trasą koncertową o tym samym tytule. Lista miast, w których odbędą się koncerty przedstawia się następująco:

20.10 Wrocław, Stary Klasztor
25.10 Poznań, Blue Note Poznań
26.10 Lublin, Klub30 Lublin
17.11 Łódź, Scenografia
06.12 Warszawa, Basen Artystyczny WOK
14.12 Radom, Klub Strefa G2

Ale to nie koniec niespodzianek! Z artystą będzie można się spotkać w muzycznych salonach EMPIK, gdzie będzie podpisywał swoją najnowszą płytę:

19.10 Wrocław, Empik Renoma, g. 16:00,
21.10 Katowice, Empik Silesia, g. 18:30.

Polecane

Share This