Nowy album Alice In Chains?

Kapela myśli nad powrotem do studia


2010.04.16

opublikował:

Nowy album Alice In Chains?

Lider zespołu, Jerry Cantrell, wyjawił, że grupa snuje plany na temat nowego wydawnictwa – Myślimy nad powrotem do studia – powiedział gitarzysta. – Zobaczymy, czy się uda. Nie widzę jednak powodu, czemu miałoby się nie udać.

29 września 2009 roku ukazał się pierwszy od 1995 album zespołu, zatytułowany „Black Gives Way to Blue”, promowany przez single: A Looking in View oraz Check My Brain.

Alice in Chains to amerykański zespół grunge`owy założony w 1987 roku przez wokalistę Layne`a Staley`a i gitarzystę Jerry`ego Cantrella. Jest obok Nirvany, Soundgarden i Pearl Jam kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny.

Sami artyści zdecydowanie odcinali się od nurtu grunge i twierdzili, że grają heavy metal. Stworzona przez nich muzyka jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna.

W ciągu swej niezwykłej kariery zespół Alice In Chains otrzymał liczne nominacje do Grammy, sprzedał ponad 17 milionów egzemplarzy płyt i umieścił 11 singli w pierwszej dziesiątce list przebojów. Dwukrotnie zdobył też szczyt listy bestsellerowych albumów Billboardu.

Polecane