Nowy album Davida Gilmoura już we wrześniu. Znamy pierwszy singiel, okładkę i tracklistę

Artysta wystąpi w przyszłym roku w Polsce.


2015.07.18

opublikował:

Nowy album Davida Gilmoura już we wrześniu. Znamy pierwszy singiel, okładkę i tracklistę

David Gilmour ogłosił datę premiery nowego albumu „Rattle That Lock” – płyta ukaże się 18 września nakładem Sony Music. Promuje ją singiel o tym samym tytule.

29 czerwca przyszłego roku David Gilmour wystąpi na wrocławskim Rynku. Koncert będzie gościł w stolicy Dolnego Śląska w związku z przyznaniem jej miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Informacje na temat biletów poznamy wkrótce.

„Rattle That Lock” to czwarte studyjne dzieło Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka „On An Island”. Teksty na płytę  współtworzyła wieloletnia partnerka artysty (także artystyczna) Polly Samson, a krążek wyprodukowali David Gilmour i Phil Manzanera (Roxy Music). Projekt graficzny okładki stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation we współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis.

Tracklista:

1. 5 A.M (Gilmour)

2. Rattle That Lock (Gilmour/Samson/Boumendil)

3. Faces Of Stone (Gilmour)

4. A Boat Lies Waiting (Gilmour/Samson)

5. Dancing Right In Front Of Me (Gilmour)

6. In Any Tongue (Gilmour/Samson)

7. Beauty (Gilmour)

8. The Girl In The Yellow Dress (Gilmour/Samson)

9. Today (Gilmour/Samson)

10. And Then… (Gilmour)

Singiel „Rattle That Lock” zaraz po swojej premierze radiowej będzie dostępny w serwisach streamingowych, jak i do pobrania w wersji cyfrowej. Utwór zaczyna się od sygnału dźwiękowego stworzonego przez Michaëla Boumendila, jaki na stacji kolejowej w Aix-en-Provence we Francji Gilmour nagrał na swojego iPhone`a. Od strony tekstowej inspiracją była tu Księga II poematu „Raj Utracony” Johna Miltona z 1667 roku, której opis znalazł się również w najnowszej książce Samson pt. „The Kindness”. W utworze usłyszeć można chór The Liberty Choir, a także wokalistki Micę Paris i Louise Marshall.

Polecane