Nowy singiel Fisza i Emade


2011.10.27

opublikował:

Nowy singiel Fisza i Emade

Teledysk do tytułowego utworu z płyty „Zwierzę bez nogi“, podobnie jak cała płyta ma lekko sentymentalny charakter. I podobnie nafaszerowany jest cytatami z estetyki hiphopowej lat 90. To bardzo charakterystyczne dla  hiphopowych teledysków z lat 90 „rapowanie“ do kamery. Także miejsca i sytuacje są nie przypadkowe – kamienice, ujęcia zza ogrodzenia, z mikrofonem przed masywnymi głośnikami, pole golfowe, taniec electro – w tym wypadku „kung fu boogie“.

Ujęcia  charakterystyczne dla  ulubionej przez trio Fisz/Emade/DJ Eprom stylistyki hiphopowej z lat 90., tzw. rybie oko  jako obiektyw na kamerze, to ukłon dla stylistyki filmów skate‘ owych z lat  90., czy  pierwszych teledysków Beastie Boys.

Mija właśnie 10 lat od  czasu wydania płyty „Polepione dźwięki“. Dlatego bracia dumnie mianują się „mistrzami starej szkoły“. W pierwszej części teledysku występują jako dziadkowie – zadziorni ze zdecydowanie przerośniętym ego. Tak widzą się za  40 lat – wciąż z mikrofonem, wciąż mocno zakorzenieni w muzyce, która miała największy wpływ na twórczość braci – hiphopie.

Zgodnie z zasadą

 

Ej panie bufon, nadęty zad

Spuść powietrze, dmuchaj na wiatr

teledysk bracia traktują z „przymrużeniem oka“ a cały plan zdjęciowy z udziałem dj Eproma i ekipy „projekt Borsuk“ wspominają jako fantastyczna zabawę. „Czuliśmy się trochę jak na szkolnej wycieczce w czasach wczesnego liceum… Dawno się tyle nie śmialiśmy“ wspomina Fisz.

Teledysk zapowiada album „Zwierzę bez nogi”, który ukaże się w listopadzie br.

Polecane

Share This