Nowy singiel i klip Artura Rojka


2017.09.29

opublikował:

Nowy singiel i klip Artura Rojka

foto: P. Tarasewicz / LIVE

49″Cucurrucucu Paloma” – meksykański evergreen w wersji Artura Rojka jest singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artysty. „Artur Rojek koncert w NOSPR” ukaże się nakładem Kayaxu 3 listopada. – Dwa wielkie francuskie hity lat 70. – „Et Si Tu N’Existe Pas”, „L’ete Indien” – i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa. Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk… – mówi Artur Rojek. – Przez wiele lat „Cuccuruccu” siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem… Aż do momentu filmu „Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje. Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania albumu „Składam się z ciągłych powtórzeń” – dodaje artysta.

Pomysł, by przygotować ten cover pojawił się w głowie artysty tuż przed ostatnią trasą promującą solowy debiut „Składam się z ciągłych powtórzeń” z 2014 roku. – Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: „a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?” odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z „Don’t Answer Me” Alan Parsons Project (Lenny Valentino), „Et Si Tu N’Existe Pas” (Myslovitz) i „Cuccuruccu Paloma” (solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z wami podzielić – komentuje Artur Rojek.

Na nowe wydawnictwo artysty trafi koncert zarejestrowany 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach. Artur Rojek wystąpił wówczas wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Na płycie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

 

 

Polecane

Share This