Nowy singiel Macieja Maleńczuka

Album "Maleńczuk gra Młynarskiego" już w przyszły piątek.


2017.10.04

opublikował:

Nowy singiel Macieja Maleńczuka

foto: mat. pras.

Maciej Maleńczuk zaprezentował utwór „Mam zaśpiewać coś o cyrku” będący autorską interpretacją tekstu Wojciecha Młynarskiego. To drugi po „Żniwnej dziewczynie” singiel, którym Maleńczuk zapowiada album z tekstami zmarłego w tym roku artysty.

W „Mam zaśpiewać coś o cyrku” Młynarski wylicza kolejne absurdy otaczającej go rzeczywistości politycznej, by w finale dojść do gorzkiej puenty: „bo, Kochani, kto na co dzień żyje w cyrku, temu cyrkiem zdaje się normalne życie”. Ramię w ramię z warstwą tekstową, idą autorskie kompozycje i wokalne interpretacje Macieja Maleńczuka, które brawurowo podkręcają klimat poezji Młynarskiego.

Maciej Maleńczuk to muzyk wyrazisty i kontrowersyjny, umiejętnie i na własnych zasadach budujący pomost między awangardą a szerokim mainstreamem. W stu procentach potwierdza to płyta „Maleńczuk gra Młynarskiego”. Muzyk tym razem wziął na warsztat dwanaście utworów zmarłego w marcu tego roku wybitnego polskiego poety i tekściarza, Wojciecha Młynarskiego. Praca nad płytą zakończyła się cztery dni przed śmiercią artysty, który z powodów zdrowotnych nie mógł spotkać się z Maleńczukiem, by cały projekt przedyskutować. Za to zielone światło dał płycie syn artysty, Jan Młynarski. Muzyk zaprosił do nagrania krakowskich instrumentalistów – perkusistę Wiesława Jamioła, basistę Dominika Wywrockiego i wirtuoza gitary Marka Piątka, z którymi wspólnie stworzył wyraziste, muzyczne interpretacje do słów jednego z najwybitniejszych polskich tekściarzy.

Płyta „Maleńczuk gra Młynarskiego” ukaże się 13 października. Towarzyszyć jej będzie trasa koncertowa, na której artysta wykona piosenki Wojciecha Młynarskiego na żywo.

Tracklista:
1. Mam zaśpiewać coś o cyrku
2. Absolutnie
3. Maraton Sopot – Puck
4. Żniwna dziewczyna
5. Nowa jElita
6. Co by tu jeszcze
7. Szajba
8. Jeszcze w zielone gramy
9. W co się bawić
10. Tupnął książę
11. Ballada o dwóch koniach
12. Ballada o szewcu Dratewce

 

 

Polecane