Nowy szef radiowej Trójki


2010.01.02

opublikował:

Nowy szef radiowej Trójki

Jacek Sobala został nowym szefem radiowej Trójki, zastąpił na tym stanowisku Magdalenę Jethon. Pełniącą obowiązki szefa Programu II Polskiego Radia została Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, która zastąpiła Pawła Milcarka.

Decyzje te podjął obradujący w ostatnie dni 2009 roku Zarząd Polskiego Radia.

Jacek Sobala pracował m.in. w radiach: Eska, TOK FM, PiN. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis.

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz od wielu lat pracuje w Polskim Radiu. Zajmowała się m.in. oprawą muzyczną spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Od kilku lat była wicedyrektorem Programu II PR.

Magdalena Jethon była szefową Trójki od lutego tego roku. Zastąpiła na tym stanowisku Krzysztofa Skowrońskiego. Z Programem III PR jest związana od 1977 r.

W obronie Magdaleny Jethon stanęło wielu radiowych dziennikarzy, w tym ci najbardziej rozpoznawalni i związani właśnie z radiową Trójką. Środowisko radiowców buntuje się przeciw nominacjom z politycznego klucza – podobne nastroje panują w innych publicznych mediach.

Pod koniec listopada muzycy, aktorzy, ludzie sztuki wystąpili wspólnie w obronie radiowej Trójki przed zakusami polityków publikując list otwarty do polityków. Pod listem podpisało się kilkadziesiąt znanych postaci.

Polecane

Share This