Nowy teledysk Darii Zawiałow


2019.05.15

opublikował:

Nowy teledysk Darii Zawiałow

fot. W. Ekonomiuk

Po świetnie przyjętych singlach „Nie dobiję się do ciebie” oraz „Szarówka” Daria Zawiałow prezentuje kolejną piosenkę promującą jej drugą płytę. Tym razem dostajemy „Hej Hej” zilustrowane klipem zrealizowanym przez ekipę PSYCHOKINO.

„Hej Hej!” to prawdziwe oblicze świata, który obecnie nas otacza. Tekst utworu opowiada o tym, że życie jest krótkie i ulotne, a ludzie zbyt pochłonięci sobą, nie zdają sobie z tego sprawy. Biegną za pieniądzem, zaślepieni swoją chciwością, zapominając o wartościach, które dla każdego człowieka powinny być najważniejsze – wyjaśnia Daria.

Szukając dopełnienia piosenki w obrazie Darii udało się ponownie namówić do współpracy zaprzyjaźniony i wielokrotnie nagradzany duet PSYCHOKINO, czyli reżyserkę Dorotę Piskor i operatora Tomka Ślesickiego. PSYCHOKINO zrealizowało już dwa teledyski dla Darii Zawiałow: niezwykle poruszającą „Szarówkę” oraz „Malinowy chruśniak”.

Dorota i Tomek napisali scenariusz, który idealnie odzwierciedla nasz utwór. Teledysk porusza ważny problem XXI wieku, mianowicie erę smartfonów. Ludzie na całym globie zatracają kontakt z rzeczywistością na rzecz wirtualnego świata.

Poza utratą kontaktów międzyludzkich czy zwyczajnym brakiem dostrzegania otoczenia, nasze uzależnienie od smartfonów czy tabletów stwarza poważne zagrożenia. Na świecie codziennie odnotowuje się coraz więcej śmiertelnych wypadków, spowodowanych przez nieodpowiedzialne korzystanie z tego typu urządzeń. Robiąc lekkomyślnie zdjęcie typu „selfie”, pisząc smsy podczas jazdy samochodem, przeglądając portale społecznościowe przechodząc przez pasy lub nawet na prostej drodze, idąc chodnikiem – nieumyślnie narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Teledysk jest mocny, ale ma on za zadanie uświadamiać jak duży jest to problem. Mam nadzieje, że choć w małym stopniu nam się to uda! – komentuje Daria.

Utwór „Hej Hej!” będzie można usłyszeć na żywo podczas zbliżających się koncertów:

17.05 – Kortowiada, Olsztyn
18.05 – Kwidzyn
23.05 – Juwenalia Krakowskie
25.05 – Kulturalia, Lublin
27.05 – Kuźnia Kulturalna, Warszawa (duet)

01.06 – Juwenalia Politechniki Łódzkiej
08.06 – Dolina Charlotty
14.06 – Co Jest Grane Festiwal, Warszawa
16.06 – Opole Festiwal
22.06 – Łowicz
28.06 – Mascode Festival, Kielce
29.06 – Bielańskie Wianki, Warszawa

05.07 – Open’er Festival, Gdynia
13.07 – Ostrów Warcki
18.07 – Kazimiernikejszyn

01.08 – Pol’and’Rock Festival
09.08 – Sunset Session, Wrocław
15.08 – Olsztyn Green Festival

Polecane

Share This