Nowy właściciel StoproRap ujawnia plany na przyszłość i dziękuje Winiemu


2020.04.27

opublikował:

Nowy właściciel StoproRap ujawnia plany na przyszłość i dziękuje Winiemu

W weekend dowiedzieliśmy się, że Remigiusz Łupicki aka Remik lub Remo, właściciel MyMusic, wszedł w posiadanie StoproRap. Fani byli zaskoczeni, a w poniedziałek Wini wyjaśnił dlaczego podjął taka decyzję. Teraz głos w sprawie zajął nowy właściciel wydawnictwa. Remigiusz Łupicki poinformował o zakupie StoproRap, oddzieleniu od marki odzieżowej Stoprocent i zapowiedział ujawnienie pierwszego artysty.

Bardzo miło mi poinformować, że zakupiłem część przedsiębiorstwa Stoprocent jakim jest wydawnictwo. Po ponad dekadzie marka odzieżowa Stoprocent i wydawnictwo zostało od siebie formalnie oddzielone. W ten oto sposób label będzie posługiwał się od dziś tylko i wyłącznie nazwą StoproRap. Aktualnie pod względem artystycznym wydawnictwo jest „puste” – gdyż zakupiłem cały back katalog bez przyszłych kontraktów artystów stoprocent. W przeciągu kilku najbliższych dni poznamy pierwszego artystę StoproRap, ruszy również konkurs w którym będzie do wygrania kontrakt fonograficzny o wartości minimum 100.000 zł – poinformował Łupicki.

SPRAWDŹ TAKŻE: Wini tłumaczy dlaczego sprzedał StoproRap

Zaprezentował także swoją wizję wydawnictwa, które ma być „z prawdziwego zdarzenia”. Z kolei artyści mają dostawać pełne wsparcie – od marketingu i promocji, przez produkcję i merch, po publishing i dział koncertowy.

Chciałbym, żeby marka StoproRap była wydawnictwem z prawdziwego zdarzenia. Artysta podpisujący z nami kontrakt ma dostać pełne wsparcie całego mojego zespołu. Począwszy od marketingu i promocji, po przez produkcję i merch, skończywszy na publishingu i dziale koncertowym. Nauczony 20 letnim doświadczeniem wiem, że dobre wydawnictwo nie powinno być hurtownią. Dlatego w StoproRap będziemy skupiać się na dwóch, trzech artystach rocznie a konkurs fonograficzny dla nowych artystów (nie koniecznie debiutantów) będzie realizowany tylko raz w roku. Nagroda jednak będzie naprawdę konkretna. Warto wspomnieć, że od dziś marka StoproRap jest jedynym polskim labelem hip-hopowym z własną dystrybucją cyfrową i fizyczną – możemy przeczytać w oświadczeniu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kolejni dziennikarze opuszczają radiową Trójkę

Na koniec nowy właściciel StoproRap zwrócił się do Winiego.

Na końcu chciałem bardzo podziękować Winiemu za czas który razem przegadaliśmy. Wierzę, że wydawnictwo które tworzył od 2009 roku ma jeszcze dużo do osiągnięcia. Obiecuję, że zrobię wszystko żeby je dalej skutecznie rozwijać. Jednak tak jak wyżej napisałem będzie to praca na jakość a nie na ilość – zakończył Remigiusz Łupicki

Polecane

Share This