Kto jest kim w nowym utworze Huntera?


2017.10.15

opublikował:

Kto jest kim w nowym utworze Huntera?

foto: kadr z wideo

kim czy Kim? Oto zagadka, którą zadaje w nowym utworze Huntera autor tekstu i wokalista grupy Drak. Z pozoru wydawałoby się, że postać, którą opisuje utwór, jest oczywista. Tak jednak nie jest, ponieważ nie tylko reżim zastraszający świat wizją nuklearnej zagłady i wydarzenia, które mają miejsce w chwili obecnej na półwyspie koreańskim są jedyną inspiracją i tematem tego utworu.

Teledysk jest także pewnego rodzaju formą przestrogi przed konsekwencjami gier politycznych, które toczą się obecnie w tak wielu miejscach świata. Mądry i wnikliwy słuchacz odnajdzie w nim szereg nawiązań do wielu sytuacji i zdarzeń, także historycznych, a w konsekwencji ludzkich tragedii, jak zrzucenie bomb atomowych na Hiroshimę i Nagasaki czy właśnie potworna rzeź wołyńska. I nie chodzi tym razem o obwinianie zwykłych ludzi wmieszanych w konflikt, ale o świadomość do czego możemy być pchnięci. I obawy przed tym, że takie piekło może się powtórzyć.

Muzycznie utwór nawiązuje do wcześniejszych płyt zespołu jak „T.E.L.I.”, „Hellwood” i „MedeiS”. Mocny przekaz wymaga mocnych riffów, ale nie są one pozbawione elementów transowych, instrumentów orientalnych, wpływów muzyki świata czy magicznych jak partii skrzypiec. Wszystko to tworzy wielowymiarowy przekaz słowno-muzyczny, który jest tak charakterystyczny dla Huntera, już od blisko dwudziestu lat.

 

Tagi


Polecane

Share This