O.S.T.R. – posłuchaj przedpremierowo audiobooka „Brzydki, zły i szczery”


2019.05.10

opublikował:

O.S.T.R. – posłuchaj przedpremierowo audiobooka „Brzydki, zły i szczery”

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

15 maja do księgarń trafi autobiografia Ostrego „Brzydki, zły i szczery”. Tego samego dnia ukaże się także audiobook czytany przez artystę. Wydawnictwo już teraz jest jednak dostępne za pośrednictwem Empik Go. Audiobook jest dostępny dla abonentów korzystających z usługi. Dzięki uprzejmości Empik Go prezentujemy dla Was jego fragment.

Obok edycji podstawowej książkowe wydanie „Brzydkiego, złego i szczerego” doczekało się także edycji specjalnych. Ich szczegóły znajdziecie tutaj.

Pierwsza autobiografia legendy polskiego rapu

„Cała rodzina mocno wierzyła, że zostanę skrzypkiem”.

Został ikoną polskiego rapu, a rymowane opowieści do zapętlonych bitów uczynił sposobem na życie. Od początku lat dziewięćdziesiątych konsekwentnie utrzymuje, że nie wyobraża sobie, by mógł robić coś innego.

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski – „Rocznik osiemdziesiąty, bez Insta, Facebooka, smartfona” nadal „robi to z serca”. Liczba zagranych koncertów i sprzedanych płyt są tego niezbitym dowodem. Ale Ostry umie bawić się słowem nie tylko przed mikrofonem.

„Brzydki, zły i szczery” zaczyna się w mieszkaniu na trzecim piętrze bałuckiego wieżowca, w którym powstały pierwsze hip-hopowe kawałki. To opowieść o bohaterach z dzieciństwa, przyjaźniach, rodzinie, dniach spędzanych na boisku do kosza, kłopotach w szkole, muzycznych idolach i długich rozmowach o życiu.

Jednak przede wszystkim to historia wielkiego idealisty, niezwykle zdeterminowanego i wytrwałego człowieka, który miał cel i konsekwentnie dążył do jego realizacji. Rapera, dla którego muzyka i trwające okrągły rok trasy koncertowe były całym światem.

Aż do dramatycznego koncertu w Bielsku-Białej, kiedy ten świat się zatrzymał.

Na szczęście zaczęło się „Życie po śmierci”.

Polecane

Share This