Oberschlesien muzyczną gwiazdą Industriady 2015

Trzy różne oblicza Oberschlesien w trakcie jednej imprezy.


2015.06.13

opublikował:

Oberschlesien muzyczną gwiazdą Industriady 2015

Industriada, czyli festiwal zabytków techniki na Śląsku, zaczyna się już w ten piątek. W trakcie trwania festiwalu będzie można zobaczyć zespół Oberschlesien w aż trzech różnych odsłonach

W nocy z piątku na sobotę (12/13 czerwca) pierwsza odsłona- wyjątkowy koncert akustyczny z nowego albumu „Oberschlesien II”. Introdukcję do koncertu napisał prof. Zbigniew Kadłubek (Siemianowice, Park Tradycji, godz. 23.00 , impreza biletowana)

W sobotę, 13 czerwca, o godz. 14.30  zagrają set akustyczny z płyty „Oberschlesien I”. Występ zaskakujący, ponieważ odbędzie się u boku stalowego olbrzyma – młota parowego Brinkmanna z XIX w, który waży zaledwie 34 tony (Huta Królewska, Chorzów, ul. Metalowców, wstęp wolny)

Ostatnia odsłona to koncert plenerowy (13 czerwca, godz. 18), na którym po raz pierwszy w historii zespół zagra z górniczą sekcją dętą (Szyb Prezydent, Chorzów, wstęp wolny).

Muzycy Oberschlesien usiedli niedawno przed naszą kamerą. Zobaczcie rozmowę Artura Rawicza z Marcelem Różanką i Michałem Stawińskim.

Polecane