Oceansize w Warszawie


2010.08.05

opublikował:

Oceansize w Warszawie

Zespół Oceansize pochodzi z Manchesteru i od 1998 roku tworzy muzykę wymykającą się próbom jednoznacznego zaszufladkowania i sklasyfikowania. Na oficjalnej stronie zespół wśród swoich inspiracji wymienia m.in: Pink Floyd, Black Sabbath, Can, Jane’s Addiction, Swervedriver, The Beach Boys, Gong.

Debiutancki album został wydany w 2003 r. przez wytwórnię Beggar’s Banquet i zatytułowany był „Effloresce”. Płyta została nagrana w składzie Mike Vennart (vocal/gitara), Steve Durose (gitara/vocal), Gambler (gitara), Jon Ellis (bass) oraz Mark Heron (perkusja). Płyta od początku określiła charakterystyczne brzmienie utrzymane w klimatach post-rock/experimental. W 2005 roku Oceansize zachwycił słuchaczy bardzo świeżo brzmiącym, zwariowanym albumem „Everyone Into Position”. Ostatni album zespołu nosi tytuł „Frames”. To płyta spokojniejsza, bardziej przestrzenna i dojrzalsza od swojej poprzedniczki. Trochę mniej tu gitarowych szaleństw, więcej natomiast eksperymentów z budowaniem nastroju. Oceansize zabiera nas też od czasu do czasu na spotkanie z elektroniką. „Frames” to taka „jesienna” płyta, chociaż muzycy z Manchesteru nie zatopili się w melancholii całkowicie. Od czasu do czasu serwują nam pełne energii gitarowe partie.

Z tego właśnie powodu ich muzyka skutecznie wymyka się próbom jednoznacznego zaszufladkowania. Grane przez nich dźwięki przypadają do gustu zarówno fanom Archive, Amplifier, Radiohead, a drugiej strony Tool, Isis oraz Jesu.

Tytuł nowego krążka manchesterskiej formacji – podobnie jak i ósmego kawałka na płycie – to „Self Preserved While The Bodies Float Up”. Oceansize to specyficzny zespół. Działa od dwunastu lat, w niemal niezmienionym składzie, a „Self Preserved…” to dopiero ich czwarty pełnowymiarowy album. W dyskografii kapeli z Manchesteru znajdziemy natomiast sporo EP i singli. Ich atut to jak zwykle mocne gitarowe granie, zabarwione psychodelią. Album ma się ukazać we wrześniu, na długie jesienne wieczory jak znalazł…

OCEANSIZE (uk)

support : Vassels

23.10 20:00 Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22

bilety: 45/55 pln

do nabycia: Ticketpro.pl , Ebilet.pl, TicketStore (Traffic Club / Warszawa)

Polecane

Share This