Od 500+ do Taco Hemingwaya, czyli co zmieniło się w Polsce od 2015 roku


2019.08.09

opublikował:

Od 500+ do Taco Hemingwaya, czyli co zmieniło się w Polsce od 2015 roku

fot. Piotr Tarasewicz

Kilka dni temu po ponad czteroletniej przerwie Karol Paciorek i Włodek Markowicz wznowili działalność swojego wspólnego kanału Lekko Stronniczy. W jednym z pierwszych odcinków po przerwie twórcy zastanawiali się, jak bardzo Polska zmieniła się od początku 2015, czyli od momentu zawieszenia ich wspólnej działalności.

Świat był prostszy, jak był LS. Przestaliśmy nagrywać i nagle deep fake’i, Brexit, +500, Stonoga (Zbigniew – przyp. red.) – wymieniał Karol Paciorek.

Komentatorzy zauważyli ponadto, że zanim zawiesili Lekko Stronniczych, nie było jeszcze takich osobowości jak Lord Kruszwil, ruch antyszczepionkowy nie był tak rozwinięty jak dziś. Twórcy zwrócili także uwagę na to, że ustąpili miejsca Taco Hemingwayowi.

Zwróć uwagę, z jaką gracją ustąpiliśmy. Zeszliśmy ze sceny jako najwspanialszy kanał internetowy na polskim YouTube. W tym samym roku, w grudniu, wychodzi płyta „Trójkąt warszawski”. Taco Hemingway przejmuje schedę po nas, staje się najpopularniejszą postacią w polskim Internecie. (…) Mam wrażenie, że godnie przekazaliśmy w tej sztafecie pałeczkę – ocenił Karol.

Lekko Stronniczy wrócili na stałe. Nowe odcinki vloga mają się pojawiać od poniedziałku do piątku o 18:00.

Polecane

Share This