Olbrzymi wzrost popularności płyt Maca Millera


2018.09.19

opublikował:

Olbrzymi wzrost popularności płyt Maca Millera

foto: mat. pras.

Po śmierci Maca Millera Amerykanie tłumnie ruszyli do sklepów po jego płyty. Dzięki temu w opublikowanym dziś zestawieniu Billboardu wśród 200 najchętniej kupowanych płyt ubiegłego tygodnia znalazło się aż siedem pozycji z dyskografii nieodżałowanego rapera.

Najwyżej notowanym krążkiem jest oczywiście ten najnowszy, czyli wydany na początku sierpnia „Swimming”. Po premierze album debiutował na trzeciej pozycji listy bestsellerów, teraz uplasował się na szóstej pozycji (przed tygodniem był na miejscu 71.).

Na 26. miejscu znalazł się mixtape „Best Day Ever” z 2011 roku. Dostępne jedynie w formie digitalu wydawnictwo nie było nigdy wcześniej notowane na liście Billboard 200, podobnie jak mixtape „Macadelic”, który zajął 106. pozycję. Do czołowej dwusetki trafiły także wszystkie albumy Millera. Oprócz wspomnianego „Swimming” są to „GO:OD AM” (pozycja 32.), debiut „Blue Slide Park” (46.), „The Divinine Feminine” (50.) oraz „Watching Movies With the Sound Off” (59.).

Choć na podanie oficjalnej przyczyny 26-latka musimy jeszcze poczekać, najprawdopodobniej była ona skutkiem przedawkowania narkotyków. Raper szykował się do trasy, podczas której miał promować bardzo udany krążek „Swimming”.

Polecane

Share This