Old Time Radio na świątecznych koncertach


2010.12.10

opublikował:

Old Time Radio na świątecznych koncertach

Już w przyszłym tygodniu, odbędą się dwa wyjątkowe – świąteczne koncerty old Time Radio.

15 grudnia OTR zagrają w Kafe Delfin w Gdańsku, a 17 grudnia w Olsztynie (Warmiński Jarmark Świąteczny).

Na występy złożą się utwory z wydanej rok temu, bardzo dobrze przyjętej płyty świątecznej „Sketches for Another Christmas Songbook” oraz inne kompozycje zespołu przywołujące zimowy nastrój i kameralną, niemal domową atmosferę. Gościnnie wystąpi wiolonczelistka Aleksandra Kuczewska.

Zespół Old Time Radio powstał w 2001 roku w Trójmieście. Od początku tworzą go Tomasz Garstkowiak (głos, gitara), Magda Szkudlarek (głos, instrumenty klawiszowe) i Piotr Salewski (głos, gitara basowa). Grupa ma na swoim koncie 4 płyty: „Old Time Radio” (Sissy Records 2004), „Downtown” (Kafe Delfin 2006), „Just Because We Were Wrong” (Gusstaff Records 2008) oraz „Sketches for Another Christmas Songbook” (Gusstaff Records 2009).


„Sketches for Another Christmas Songbook” to – jak sama nazwa wskazuje – zbiór piosenek pisanych z myślą o Świętach Bożego Narodzenia. To najbardziej kameralna płyta Old Time Radio. Muzycy niemal całkowicie zrezygnowali z elektroniki na rzecz oszczędnych aranżacji, opartych głównie na akustycznych dźwiękach gitary, pianina, mandoliny, dzwonków i kalimby, często z wyeksponowanymi harmoniami wokalnymi. Brzmienie jest chropowate, bez upiększeń, naturalne. To zupełnie inna płyta świąteczna – daleka od tandetnego przesłodzenia, nagrana z dystansem, poczuciem humoru, ale również pełna ciepła i melancholii. Album promowała piosenka „Christmas With You” nagrana z gościnnym wokalnym udziałem Julii Marcell.

Old Time Radio ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą, w tym transmitowany na antenie „Trójki” koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej (2004), w Radiu Gdańsk (2009), na Off Festivalu w Mysłowicach (2007), na festiwalach Open`er w Gdyni (2009) czy Trans-Granica w Magdeburgu (2007).

Polecane

Share This