Poznaliśmy trzeciego headlinera ON AIR Festivalu


2022.07.12

opublikował:

Poznaliśmy trzeciego headlinera ON AIR Festivalu

fot. mat. pras.

ON AIR Festival to gorąca nowość na liście polskich wydarzeń muzycznych. Po raz pierwszy odbędzie się 9-10 września na warszawskim Lotnisku Bemowo. Line-up festiwalu zasilili dziś The Kooks, Röyksopp, Tymek, Artur Rojek i Rubens.

The Kooks kolejnymi headlinerami festiwalu

Angielski, indie rockowy zespół ma na swoim koncie takie hity, jak: “Naive”, “Bad Habit” czy “She Moves In Her Own Way”. Pierwszy album “Inside In/Inside Out” rozszedł się na świecie w ponad 1,5 milionach kopii i spędził pół roku na brytyjskiej liście 20 najpopularniejszych albumów. Poza klasykami zespół zaprezentuje 10 września również materiał z nowej płyty „10 Tracks To Echo In The Dark”, która ukaże się pod koniec lipca.

Norweski duet Röyksopp, czyli Torbjørn Brundtland i Svein Berge, to mistrzowie elektronicznego popu. Do tej pory wydali pięć studyjnych albumów, które odniosły sukces w wielu krajach. Pierwszy album “Melody A.M”, który zebrał fantastyczne recenzje i zdobył uznanie fanów, został wydany w 2001 roku. Następnie powstały “The Understanding” (2005), “Junior” (2009) i “Senior” (2010). Artyści przyjadą do Warszawy również z najnowszym materiałem “Profound Mysteries”, który Berge i Brundtland opisują jako “największe przedsięwzięcie w karierze”.

Raper, muzyk, autor tekstów. O kim mowa? Tymoteusz Bucki, czyli Tymek, to ​​prawdziwy kameleon polskiej sceny muzycznej – szturmem podbił listy przebojów swoimi imprezowymi kawałkami, takimi jak „Język Ciała” czy „Anioły i Demony”, aby w ostatnich latach zaprezentować się z zupełnie innej strony. Na albumie „Odrodzenie” pokazuje, że doskonale odnajduje się w alternatywnej odsłonie.

Artura Rojka nie trzeba nikomu przedstawiać. Niekwestionowany król polskiej muzyki alternatywnej! Autor tekstów, kompozytor, wokalista i promotor, przez 20 lat związany z zespołem Myslovitz. Laureat wielu nagród, w tym Fryderyka oraz podwójnej platynowej płyty za solowy album „Składam się z ciągłych powtórzeń”.

Rubens na co dzień jest członkiem zespołu Darii Zawiałow. Producent, wokalista, gitarzysta, songwriter, który od wielu lat funkcjonuje w branży muzycznej, to też współtwórca wielu polskich hitów, m.in. “Złoto” Mroza. Jego muzyka to zapis męskich uczuć, co słyszymy m.in. w debiutanckim singlu “Wszystko OK?”.

ON AIR to mieszanka klimatu londyńskiego Lovebox i legendarnej Lollapaloozy przeniesiona do tętniącej życiem Warszawy. Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych – od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip-hop po muzykę eksperymentalną. W miasteczku festiwalowym nie zabraknie także stref chilloutu, barów z orzeźwiającymi drinkami, foodtrucków z pysznym jedzeniem oraz mnóstwa innych atrakcji, których szczegóły poznamy już wkrótce.

Bilety już w sprzedaży na stronie www.onairfestival.pl.

KARNET – 419 PLN

BILET JEDNODNIOWY – 269 PLN

Polecane

Share This