>

Orange i Alter Art łączą siły. Nowy etap rozwoju Open`era i Orange Warsaw Festival

Organizatorzy dwóch dużych festiwali łączą siły.


2015.12.13

opublikował:

Orange i Alter Art łączą siły. Nowy etap rozwoju Open`era i Orange Warsaw Festival

Orange i Alter Art łączą siły. Open`er Festival, flagowa impreza Alter Artu, zyskuje od teraz nowego głównego sponsora oraz dopisek „powered by Orange” w nazwie. Agencja zajmie się natomiast bookingiem artystów na Orange Warsaw Festival. Dlaczego obie strony na tym skorzystają? Organizatorom Open`era dokucza brak pieniędzy, za to OWF miał w opinii wielu w ostatnich latach problemy z line-upem. Zarzucano im zły dobór wykonawców, który w efekcie prowadził do tego, że impreza mająca w teorii ogromny potencjał, wciąż nie mogła okazać się sukcesem.

Mikołaj Ziółkowski ogłaszając w ubiegłym roku pierwsze gwiazdy Open`era 2015 na antenie radiowej Trójki mówił, że festiwale czeka swego rodzaju reorganizacja związana m.in. z rosnącymi honorariami artystów. Szef Alter Artu, organizatora Open`era, krakowskiego Live Music Festivalu, a także zawieszonego chwilowo Selectora tłumaczył, że w przyszłości na festiwalach zobaczymy mniej gwiazd, gdyż te stają się dla organizatorów po prostu zbyt drogie. W przypadku imprez kilkudniowych publiczność będzie mogła liczyć na topowego headlinera, ale line-upy uzupełnią artyści występujący za niższe stawki.

Wsparcie sponsora może pomóc „dopakować” line-up Open`era.

Open`er Festival powered by Orange odbędzie się w przyszłym roku w dniach 29 czerwca – 2 lipca, na pierwsze informacje dotyczące Orange Warsaw Festivalu 2016 wciąż czekamy.

Polecane