Organek wspomina współpracę z Korą


2020.06.08

opublikował:

Organek wspomina współpracę z Korą

Kora jest bezapelacyjnie jedną z ikon polskiej sceny muzycznej i najbardziej charyzmatyczną oraz wybitną postacią w historii polskiego rocka. Gwiazda zespołu Mannam przez wiele lat walczyła z chorobą nowotworową. Niestety, zmarła 28 lipca 2018 roku nad ranem. Gdyby żyła, wybitna artystka dziś kończyła by 69 lat. W dniu jej urodzin przypominamy rozmowę z Tomaszem Organkiem, który wspomina współpracę ze zmarłą ikoną polskiego rocka. Organek opowiada o tworzeniu utworu „Czarna Madonna”, która powstałą w trudnym dla artysty momencie.

To piosenka o desperacji, przerażeniu i strachu. Dewastacji, która pozostaje w człowieku po śmierci bliskiej mu osoby. Te piosenkę pisałem, kiedy moja mama umierała w dość drastycznych okolicznościach – przyznaje Organek.

SPRAWDŹ TAKŻE: NOON zaprezentował nowy klip

Organek udostępnił również zdjęcie, na którym trzyma figurkę Matki Boskiej (Czarnej Madonny) będącym prezentem od zmarłej gwiazdy.

To jest Matka Boska (Czarna Madonna) od Muchomorów, którą dostałem od Kory jakieś pół roku przed Jej śmiercią. Dziś byłyby Jej urodziny – napisał artysta.

Posłuchajcie utworu „Czarna Madonna”

Polecane


Share This