Organizacje pacjentów apelują do celebrytów: „Stop dla pseudonauki”


2020.06.22

opublikował:

Organizacje pacjentów apelują do celebrytów: „Stop dla pseudonauki”

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Hot 16 Challenge 2 przyniosło kilka kontrowersyjnych zwrotek dotyczących koronawirusa, nagranych m.in. przez Sariusa i Kalego. Edyta Górniak zapraszała ministra zdrowia na spotkanie, by przekonać go, że do zniesienia obowiązkowych szczepień. Gwiazdy korzystając ze swoich zasięgów docierają do tłumów, ale ich opinie często są uważane za niebezpieczne, dlatego Fundacja Watch Health Care oraz 20 organizacji zajmujących się prawami pacjentów apelują do nich, by zwracali uwagę na to, co mówią publicznie.

Sprawdź też: Edyta Górniak chce nawrócić Łukasza Szumowskiego

Z niepokojem obserwujemy niebezpieczny trend celebrytyzacji pseudonauki, czyli pojawiania się w przestrzeni publicznej wypowiedzi rozpoznawalnych powszechnie osób, których hipotezy, teorie i twierdzenia nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych, a często wręcz stoją w sprzeczności z faktami potwierdzonymi naukowo – czytamy w apelu opublikowanym na profilu Watch Health Care.

To jest jakaś kompletna degrengolada, żeby Edyta Górniak zapraszała ministra zdrowia na rozmowę uświadamiającą o szczepionkach, które według jej (nie)wiedzy są szkodliwe – komentuje w rozmowie z WP.pl przedstawicielka fundacji Milena Kruszewska.

Autorzy apelu zwracają uwagę na to, że popularność opinii wygłaszanych przez celebrytów podważa to, co mówią eksperci i proszą, by to im oddać głos w sprawach, w których są specjalistami.

Polecane


Share This