Osada Vida zagra z Threshold w Warszawie


2013.01.04

opublikował:

Osada Vida zagra z Threshold w Warszawie

Będzie to jedyny polski występ Threshold na ich europejskiej trasie promującej ostatni, wyśmienity album „March of Progress”. Koncert z czołowym przedstawicielem światowego progmetalu będzie dla formacji Osada Vida znakomitą okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności w nowej, odświeżonej odsłonie – z Markiem Majewskim na wokalu. Z całą pewnością usłyszymy kompozycje pochodzące z nowej, jeszcze niewydanej płyty ale także nie zabraknie starszych, dobrze znanych i lubianych nagrań.

Zapraszamy zatem już 6 marca do warszawskiej Progresji.

Osada Vida pracuje aktualnie w studio nad nową płytą. O tym jak przebiegają prace opowiada gitarzysta Bartek Bereska: „Osada pracuje! Efekty usłyszycie niebawem, ale już teraz możemy zdradzić, że będzie baaardzo rockowo, a do tego melodyjnie i z przytupem. Bas jest nagrany, Łukasz niskimi tonami naruszył żelbetonową konstrukcję studia. Zaś obecnie nagrywamy gitary – jestem bardzo zadowolony z pierwszych efektów, wiosła brzmią dokładnie tak jak lubię, mocno i śpiewnie. Ta płyta to będzie naprawdę treściwe danie dla ludzi głodnych rockowego pazura.”

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Nowy album zespołu zapowiadany jest na kwiecień.

Polecane

Share This