„Ostatni żyjący zespoł grunge”

Mudhoney w Proximie już w piątek


2009.10.14

opublikował:

„Ostatni żyjący zespoł grunge”

Na zbliżającym się koncercie legendarnej grupy Mudhoney 16 października w warszawskiej Proximie, zespół będzie promował ostatni album The Lucky Ones. Ósmy studyjny krążek zespołu z Seattle zebrał bardzo dobre recenzje. Prestiżowy brytyjski vortal muzyczny Pitchfork przyznał tej płycie najwyższą ocenę z ostatnich 4 albumów zespołu, a amerykański Allmusic określiło go jako „najprostszy i najbardziej skromny, a zarazem najlepszy od czasu mistrzowskiego My Brother the Cow”. Po jego debiucie nazwało Mudhoney „ostatnim żyjącym zespołem grunge”.

Album The Lucky Ones to wyraźny powrót do surowej muzyki z czasów pierwszych lat istnienia zespołu. Członkowie Mudhoney przy premierze zaznaczali, iż płyta ta powstawała „na bazie sekcji rytmicznej, a nie na podstawie riffów i tekstów piosenek”, co spowodowało, iż nagrali „najszybszy album w historii zespołu”! Album powstawał wyjątkowo spontanicznie – muzycy nagrali 11 znajdujących się na nim piosenek zaledwie w trzy i pół dnia!!!

Pomimo, że od debiutu Mudhoney minęło już 20 lat, wszystko wskazuje na to, że grupa jest w bardzo dobrej formie i w najbliższy piątek w Proximie możemy spodziewać się bardzo energetycznego koncertu…

Serdecznie zapraszamy!

16.10.2009 (piątek)

godz. 19:00

Proxima, Warszawa

Support: The Black Tapes

Bilety: ticketpro.pl, ticketonline.pl, eventim.pl, shortcut.pl

Tagi


Polecane