Ostróda Reggae Festival 2013 – kolejne gwiazdy!

Busy Signal, Dubtonic Kru, Jamaram i inni!


2013.03.08

opublikował:

Ostróda Reggae Festival 2013 – kolejne gwiazdy!

Organizatorzy odkrywają kolejne karty programu tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival, która odbędzie się w dn. 9-11 sierpnia.

9 sierpnia będziecie mogli zobaczyć niemiecki Jamaram, 10 sierpnia wystąpi Busy Signal z Jamajki a w ostatnim dniu festiwalu na Red Stage pojawią się Dubtonic Kru z Dawidem Portaszem oraz krajowa Zebra. 11 sierpnia zobaczymy też pierwszy punkt sceny sound systemowej Green Stage – Dubmatix z Kanady.

Za kilka dni zostaną podane szczegóły związane z biletami i ogłosimy ich przedsprzedaż.  

 


Busy Signal

Zgodnie ze swym pseudonimem Busy Signal to jednej z najbardziej aktywnych współczesnych jamajskich artystów. Ubiegłoroczny album „Reggae Music Again” święcił prawdziwe triumfy i jak na wydawnictwo głównej petardy sceny dancehall zaskoczył bardzo korzennymi dźwiękami. Busy sprawdził się również we wspólnych nagraniach z Damianem Marley’em czy z Major Lazer w przeboju rockowych gwiazd No Doubt. Jego pierwszy polski koncert będzie mieszanką wybuchowego dancehallu z roots reggae na najwyższym światowym poziomie.

Busy Signal – Come Over (Missing You)

Dubtonic Kru

Kolejny jamajski reprezentant to Dubtonic Kru. Ich roots reggae, dub i rock napędzane są przez morderczą sekcję rytmiczną Jubba & Stone, przez wielu uważaną za następców Sly & Robbie. Mistrzowski kwintet, który przywrócił Jamajce wiarę w żywe zespoły reggae. Zwycięzcy światowego konkursu „Global Battle of the Bands” zaprezentują w Ostródzie swój najnowszy album „Evolution”. Uwielbiani przez ostródzką publiczność powracają z gośćmi w postaci Kool Johnny Kool’a oraz Dawida Portasza. Z tym ostatnim przypomną kilka kompozycji z pamiętnej pierwszej polsko-jamajskiej płyty Rastasize, w której nagraniu uczestniczyli.

Dubtonic Kru – Train to Skaville/Jah Love

Jamaram

Niemiecki Jamaram to niezwykła mieszanka reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop oraz rocka. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty po angielsku, hiszpańsku i francusku. Mimo 7 albumów na koncie to widowiskowe i bardzo dynamiczne koncerty monachijskiej załogi Jamaram decydują o ich niezwykłej popularności.

Jamaram – Lonely

Zebra

Kolejnym polskim artystą na ORF będzie Zebra. Jeżeli szukać w polskiej muzyce grupy która spotkała się z największym poparciem eksperymentując na bazie reggae i dub, z pewnością byliby to oni.

Nietypowe i rozbudowane instrumentarium oraz muzyczna oryginalność zawarte na ich albumie „Electronic Heart” pokazują, że muzyka korzeni również u nas może być bardzo otwartą formułą.

Zebra – Ghosts

Dubmatix

Pierwszym ogłaszanym wykonawcą jak zwykle potężnej sceny sound systemowej festiwalu będzie kanadyjski Dubmatix, uważany za jednego z najlepszych światowych producentów dub, reggae & electro. To zdobywca prestiżowej nagrody Juno Award 2010 w kategorii „best reggae recording”, znany z niezliczonej ilości wydawnictw i kolaboracji z największymi artystami gatunku. W Ostródzie zaprezentuje swój najnowszy album „Rebel Massive”. Wsparty przez młodego brytyjskiego MC Tenja, z pewnością w pełni usatysfakcjonuje wszystkich fanów ciężkiej basowej muzyki.

John Brown`s Body – The Gold (Dubmatix Runnin` Remix)

 

Ostróda Reggae Festival to impreza z 12 letnią tradycją, główny element festiwalowej mapy reggae nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Wcześniej ogłoszeni artyści tegorocznej edycji to Luciano (Jamajka), Don Carlos (Jamajka), Bednarek (Polska).

Polecane