Paluch zaprezentował “konkretny hymn dla osiedli”


2018.08.16

opublikował:

Paluch zaprezentował “konkretny hymn dla osiedli”

fot. kadr wideo

Paluch, po serii platynowych albumów („10/29” – platyna, „Ostatni Krzyk Osiedla” 3xplatyna, „Złota Owca” 2xplatyna) prezentuje nowy singiel z nadchodzącego krążka „Czerwony Dywan”. Osiedlowy numer w letnim klimacie, z obrazkiem zrealizowanym w całości na Poznańskim Piątkowie.

Za produkcję utworu „SPŁATA” odpowiada Julas. Jest to pierwszy singiel z materiału „Czerwony Dywan”. Data premiery płyty nie jest jeszcze znana.

Jest to kawałek na bicie Julasa. Wprowadzenie do kolejnego albumu z zahaczeniem ogólnego tematu i zamysłu całego projektu. Tak jak przy moich dwóch poprzednich albumach – “Ostatni krzyk osiedla” i “Złota owca” – był to jakiś koncept, tytuł i tematyka przewijały się przez całe albumy, podobnie będzie tutaj – mówił artysta.

O “Spłacie” artysta mówił w następujący sposób: – To konkretny hymn dla osiedli, natomiast puszczamy go w drugiej połowie sierpnia, dlatego, że forma jest dość letnia i na to padło. Mam nadzieję, że to siądzie. Ja jestem zajarany. Lirycznie jestem to cały czas ja. Jest świeżo, jest fajnie. Widziałem jakieś ujęcia z klipu, także będzie mocno.

Płyta Palucha w 2018? “Nie mam spiny”

Niestety, premiera singla nie jest równoznaczna z rychłym nadejściem następcy “Złotej owcy”. W komentarzach pod postem informującym o zakończeniu zdjęć fan skrytykował częstotliwość wydawania płyt przez Palucha. – To już jest produkowanie rapu jak w fabryce. Rozumiem, że trzeba zapewnić byt dzieciakom, ale dla prawdziwego słuchacza jest to niesmaczne i to nie tylko o tobie mowa. Jest jeszcze parę takich typów jak np KęKę, nie wspominając już o młodym pokoleniu – napisał użytkownik posługujący się nickiem @najmilszy.

Wydaję płytę na rok od ponad 10 lat, więc o jakich “dzisiejszych czasach” mówisz? Muzyka to całe moje życie robię ją z przyjemnością, a nie na akord – odpowiedział Paluch, dodając: – Album może nie wyjść w tym roku, nie mam spiny.

Artysta ustosunkował się także do wspomnianego “młodego pokolenia”, zdradzając, którzy młodzi artyści jego zdaniem mają potencjał długie kariery. – Żabson i ReTo będą dłużej niż sezon, ale jest wielu, którzy na***wiają, bo przeminą – ocenia artysta.

Polecane

Share This