Pary mieszane w MTV


2009.08.23

opublikował:

Pary mieszane w MTV

Dzisiejsze nocne spotkanie z ambitniejszą muzyką w MTV zdominują pary teledysków, które mają, nie zawsze oczywiste, wspólne cechy. Usłyszymy i zobaczymy m.in. Blur i jeden z wielu projektów Damona Albarna, The Good The Bad And The Queen. Także ikony kochających inaczej – Beth Dito i Brian Molko – oczywiście ze swoim zespołami – Gossip i Placebo – w najnowszych klipach, i dwie inne pary, które pozostaną niewiadomymi do 23:30, kiedy rozpocznie się Alt MTV.

O północy, w MTV Rocks, m.in. zderzenie dwóch brytyjskich, postpunkowych, bardzo popularnych grup Gallows i YouMeAtSix. Jedni są wściekli i wytatuowani, drudzy grzeczni, ale też fajnie grają. Będzie dwójka spoza Wysp, duński Volbeat  (na zdjęciu) i szwedzki Mustasch, czy polscy przedstawiciele bardzo różnych rockowych bytów, Big Cyc i Hunter. Dla lubiących dobrą zabawę, tuż przed końcem MTV Rocks, najnowsze, najbardziej rockandrollowe video amerykańskiego Steel Panther.

Superrock to też zestaw par. Każdą będzie tworzył jeden teledysk legendarnego Slayera i kapel, które z ekipą Kerry’ego King’a próbowano porównywać, czy wręcz sugerowano ich rywalizację. Oczywiście cała akcja to hołd dla thrashmetalowych bogów, którzy lada dzień wydadzą dziesiąty studyjny album, „World Painted Blood”. Można się więc spodziewać „Brazylijskiego Slayera”, zespołu rudego gitarzysty, który współtworzył thrash metal, w tym samym czasie, co Slayer, a także Szwedów z Meshuggah. Ich nikt do Slayera nie porównuje, ale są pierwszymi, którzy w podobnym stopniu zrewolucjonizowali metal.

Tagi


Polecane

Share This