Pati Yang i The Poise Rite gwiazdami Niepokornych


2011.11.25

opublikował:

Pati Yang i The Poise Rite gwiazdami Niepokornych

To będzie bardzo różnorodny wieczór. Ale pełen dobrej muzyki! W Mikołajki, 6 grudnia, w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5), w ramach cyklu Niepokorni, zagrają: Pati Yang, The Pise Rite i Little White Lies. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii. Impreza startuje o godz. 19.30. Bilety kosztują 45 zł w przedsprzedaży. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe.

Pati Yang

Nietuzinkowa artystka przybywa do Krakowa, aby promować swój czwarty album „Wires And Sparks”. Ale po kolei! Pierwsze osiem lat życia Pati Yang spędziła w trasach koncertowych – razem z mamą i jej ówczesnym partnerem Janem Borysewiczem, liderem zespołu Lady Pank. W 1998 nagrała i wydała swoją debiutancką płytę „Jaszczurka”. Album w niszowych środowiskach ma nawet określenie „kultowy”. Później wydawała kolejne płyty, które zbierały ciepłe recenzje. Najnowsza płyta Pati „Wires And Sparks” trafiła do sklepów w tym roku. Co jeszcze warto o Niej wiedzieć? Grała jako support Depeche Mode, prowadziła audycję autorską w Radiostacji, była nominowana do Fryderyka za album „Silent Treatment”. Pati Yang współtworzyła też muzykę do wielu filmów m.in. „Buffallo Soldiers”, „Co z oczu, to z serca”, „Ocean`s Eleven” i „Agenta 007 – Jutro nie umiera nigdy”. W grudniu, po długiej przerwie, znowu zagra w Krakowie!

The Poise Rite

Ich muzyka to mieszanka różnych gatunków muzycznych: od gitarowego czadu aż po elementy psychodeli. Rzeszowski zespół zaczynał w 1997 roku. Grupa studentów konsekwentnie podbijała tzw. scenę niezależną. Po pierwszych sukcesach w Polsce, muzycy wyjechali do… Anglii! W kwietniu 2004 roku odbył się pierwszy koncert w Londynie w klubie Fountain Live Music Venue, w międzyczasie zespół otrzymał propozycję zamieszczenia utworu „Unnoticed Thought” na składance Top 20 UK Unsigned, wydanej przez wytwórnię Chromium Records. The Poise Rite regularnie wydają kolejne płyty. Niedawno koncertowali z Portishead i Fleet Foxes, grali na polskich festiwalach Opener i OFF, ale też na Glastonbury Festival!

Little White Lies

Spotkali się raz na sali prób, żeby odreagować i narobić trochę hałasu dla zabawy. Po dwóch butelkach wina dorwali się do sprzętu i zaczęli improwizować. Ku ich zdziwieniu, bałagan jaki tworzyli kształtował się w spójną całość. Tej nocy powstał pomysł na Little White Lies – czyli minimalizm i energia w jednym. Od marca pracują nad materiałem, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste, monotonne bity, szybkie tempo, dwa ekspresyjne wokale, zaduch i erotyczne napięcie – tyle im potrzeba aby uwieść publikę. Łódzki projekt tworzą: Lady Katee (Katarzyna Bartczak) i Zbyszek Krenc.

Wystawa zbiorowa (fotografia)

W grudniu na Niepokornych obejrzymy zdjęcia z wyprawy do Tajlandii. Wyjazd Thailand 2011 Andaman Coast Photoexploration klub Żaczek objął patronatem. Zdjęcia pokaże czteroosobowa grupa fotografów w składzie: Edyta Kozak-Hamala, Małgorzata Hamala, Dominik Hamala i Adrian Maziarz. Z zawodu to zupełnie różne osoby: prawnicy, architekt oraz fizjoterapeuta. Połączyła ich pasja – fotografia – oraz wspólna wyprawa do Tajlandii nad tamtejsze wybrzeże andamańskie.

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.

Polecane

Share This