Paul McCartney w Polsce!


2013.03.21

opublikował:

Paul McCartney w Polsce!

Paul McCartney ogłosił właśnie pierwszą datę koncertu na 2013 rok, który będzie częścią zupełnie nowej trasy ‘Out There!’. W trakcie tej trasy w 2013 roku Paul i jego zespół  zawita do wielu miejsc na całym świecie, również tam, gdzie nigdy jeszcze nie był. Kolejne daty zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Po bieżące informacje zapraszamy na www.paulmccartney.com.

Legendarny muzyk potwierdził dzisiaj, że zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie w czerwcu tego roku – będzie to jego pierwszy koncert w Polsce!

Podczas koncertów na trasie „Out There!” będzie można usłyszeć piosenki z ulubionego katalogu płyt w historii muzyki popularnej.

Paul zagra piosenki z całej swojej kariery – jako artysta solowy, członek zespołu Wings i oczywiście The Beatles.

Występ McCartney`a na żywo to niepowtarzalne doświadczenie: w trakcie zaledwie 3 godzin koncertu wiele najwspanialszych momentów muzyki ostatnich 50 lat odżyje na nowo, momentów, które dla wielu wyznaczały muzyczną drogę życia.

W ubiegłym roku mięło 40 lat odkąd Paul McCartney wyruszył w trasę jako solowy artysta. W ciągu tych minionych czterech dekad Paul występował w wielu imponujących i zdumiewających miejscach, takich jak Koloseum w Rzymie, Plac Czerwony w Moskwie, Biały Dom, Meksyk (darmowy koncert dla ponad 400.000 ludzi), a nawet w kosmosie! Grając przez ponad dziesięc lat z zespołem w składzie Paul ‘Wix’ Wickens (klawisze), Brian Ray (gitara basowa/gitara), Rusty Anderson (gitara) i Abe Laboriel Jr (perkusja) Paul nigdy nie zawodzi podczas koncertów!

Paul wkracza w 2013 rok w pełni sił, które dostarczył mu – kolejny przełomowy – 2012 rok. Bijąca rekordy popularności trasa „On The Run!”, wydanie podbijającego listy przebojów albumu „Kisses On The Bottom”, otrzymanie gwiazdy w Alei Gwiazd w Hollywood, występy podczas Diamentowego Jubileuszu i Ceremonii Otwarcia Olimpiady a także otrzymanie tytułu MusiCares Person of the Year – to tylko kilka z niezapomnianych chwil. Z uwagi na trasę „Out There!” i pracę nad nowym studyjnym albumem nie zapowiada się, aby w 2013 roku Paul zamierzał zwolnić.

Paul McCartney

22 czerwca 2013

Stadion Narodowy w Warszawie

Bilety w cenach od 242zł do 1100zł wejdą do sprzedaży 22-ego marca (piątek) o 10.00 na www.LiveNation.pl.

Paul McCartney w Polsce?

Kiedy podczas hucznego wrocławskiego Sylwestra prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiadał występ mega gwiazdy światowego formatu miał na myśli… Beyonce. Artystka otrzymała jednak lepszą ofertę od organizatorów Orange Warsaw Festival. Teraz, jak ustaliła Gazeta Wrocławska magistrat, za pośrednictwem zewnętrznej firmy negocjuje umowę z agentem Paula McCartney`a.

Umowa jest praktycznie gotowa, jak ustalili dziennikarze GW – Właściwie wszystko jest już ustalone. Pozostały ostatnie, drobne szczegóły. No i dokładna data występu, która jest uzależniona od tego, jak będzie wyglądała trasa koncertowa Paula McCartney`a. Menedżerowie artysty kończą to ustalać. Wiadomo, że koncert odbędzie się na początku czerwca… – to słowa anonimowego informatora.

Paul McCartney nie był jedynym wykonawcą, z jakim negocjował Wrocław. – Gdy w sylwestra Rafał Dutkiewicz zapowiadał koncert megagwiazdy, miał na myśli Beyonce, amerykańską piosenkarkę R`N`B. Byliśmy prawie pewni jej występu, ale koncert podebrała nam Warszawa. Zaproponowali więcej pieniędzy – miał powiedzieć bliski współpracownik Rafała Dutkiewicza.

Koncert byłego beatlesa miałby odbyć się we Wrocławiu już na początku czerwca, a to oznacza, że jeśli informacje się potwierdzą, będzie bardzo mało czasu na szeroką promocję i sprzedaż biletów.

Jeśli faktycznie Wrocław przymierza się do takiego koncertu, to wyciek informacji może utrudnić to przedsięwzięcie. podobne historie miały u nas miejsce wielokrotnie. Najczęściej parę puszczali podekscytowani urzędnicy lub osoby związane np z operatorami obiektów sportowych – spółki mniej lub bardziej kontrolowane przez kapitał publiczny zawiązane przy każdym ze stadionów zbudowanych na turniej Euro 2012. Dużym, renomowanym agencjom takie wpadki raczej się nie przytrafiają.

Popularne newsy

Polecane

Share This