Paweł Izdebski zapowiada album „@strach”


2019.07.29

opublikował:

Paweł Izdebski zapowiada album „@strach”

fot. Magdalena Kubiak

Paweł Izdebski, do dziś znany jako wokalista Studio Accantus, gitarzysta Ralpha Kamińskiego i autor epki “Książę naiwności” zapowiedział swoją pierwszą autorską płytę zatytułowaną “@strach”, wydając premierowy singiel pt. “Niewiarygodne”.

Debiutant z podwarszawskiej Wiązowny przełamuje swoją karierę muzyczną. Izdebski podjął się współpracy z zespołem, dotychczas grającym pod nazwą Deep Down Inside, co skłoniło go do powrotu do zdecydowanie mocniejszych, rockowych korzeni muzycznych, oddalając się od klimatu wydanej w 2017 roku popowej epki, a zbliżając do bardziej alternatywnych brzmień – co można usłyszeć w dostępnym już singlu.

Płyta “@strach” to ostateczny porachunek z lękami muzyka, porzucenie bujającego w obłokach chłopaka i stawienie czoła dojrzałemu, choć przytłaczającemu światu, do czego zachęca również odbiorców.

Płyta pt. “@strach” to muzyczno-słowna rozprawa z moimi lękami. W liczbach jestem już dorosłym człowiekiem, ale moja dusza po dziś dzień walczy z demonami przeszłości. Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak ty – komentuje artysta.

Album można już zamówić w przedsprzedaży na tej stronie. Premierę wydawnictwa zaplanowano na styczeń 2020. Przedsprzedaż gwarantuje niższą cenę albumu oraz otrzymanie własnego egzemplarza podpisanego przez Pawła Izdebskiego, z kilkoma innymi gadżetami zespołu, na kilka dni przed oficjalną premierą krążka.

O czym jest „Niewiarygodne” – pierwszy singiel promujący nowy album?

O tym, że do zmiany na lepsze potrzeba nam drugiego człowieka. Kogoś, kto pomimo naszych wad, walczy o nasze szczęście i pokazuje nam lepszą wersje samych siebie. Piosenka, która może wydłużyć festiwalową noc i będzie współgrała z rozgwieżdżonym niebem. „Już na próbach nieuchronnie zbliżyliśmy się stylistyką do takich zespołów jak Snow Patrol czy Coldplay. Jesteśmy z tego ogromnie szczęśliwi, ale mamy też nadzieję, że utwór jest gdzieś pośrodku naszych inspiracji i jest to coś oryginalnego – mówi autor.

Zespół Pawła aktywnie koncertuje, a w związku z nadchodzącą premierą planuje również trasę koncertową “Niewiarygodny Tour”, z którą zamierza odwiedzić każde województwo. Poszczególne daty zostaną jeszcze ogłoszone, póki co wiemy, że 12 października artyści zawitają do Kalisza, a dzień później do Poznania. Szczegóły wydarzeń można znaleźć na fanpage’u Pawła lub jego stronie internetowej.

Polecane

Share This