Paweł Małaszyński i Cochise wracają z trzecim krążkiem

Premiera płyty w lutym.


2013.11.16

opublikował:

Paweł Małaszyński i Cochise wracają z trzecim krążkiem

Planowany na początek przyszłego roku krążek Cochise będzie nosił tytuł „118”. Na nowej płycie formacji fani znajdą wszystkie charakterystyczne cechy stylu grupy: surowe, energetyczne brzmienia  doprawione ciężkimi, wręcz metalowymi dźwiękami oraz klimatyczne i subtelne, dużo spokojniejsze oblicze kapeli. Zespół udowodni tutaj również, że potrafi, pozostając wiernym rockowej tradycji, wzbogacić swoje brzmienie o świeże i niebanalne rozwiązania.

Zupełnie przypadkiem płyta „118” ukaże w dziesiątą rocznicę powstania Cochise – komentuje Radek Jasiński, basista zespołu i kontynuuje: Będzie to nasz trzeci album i z jednej strony pokażemy na nim, jak wielki krok zrobiliśmy od czasu naszego debiutu, a z drugiej udowodnimy, że pozostajemy ciągle tymi samymi, niepoddającymi się muzycznym modom ludźmi, dla których granie rocka jest największą przyjemnością.

Kiedy dwa lata temu wróciliśmy do początku („Back to Beginning”), nie wiedzieliśmy, co ujrzymy za kolejnymi drzwiami na naszej muzycznej drodze – dodaje Paweł Małaszyński, wokalista Cochise. „118” to klaustrofobiczne intymne ucieleśnienie wszystkich sprzeczności i nadziei. Począwszy od narodzin poprzez miłość i ból a kończąc na szaleństwie, które staje się odpowiedzią na odczuwanie wolności i zniewolenia jednocześnie”.

Małaszyński zdradza również genezę powstania tytułu płyty, który kojarzyć się może z opowiadaniami mistrza grozy i horroru, Stephena Kinga: Ze względu na moją pracę zawodową przez ostatnie dwa lata dużo czasu spędzałem w podróżach i hotelach, gdzie między innymi powstawały w mojej głowie pomysły na piosenki. Nie wiedząc dlaczego w dziwny i niewyjaśniony, jakby zaplanowany z góry sposób, trafiałem za każdym razem do pokoju z numerem 118. Pokój 118 to wymiana energii. Ważne jest to, z kim się nią dzielisz. To klaustrofobiczne intymne miejsce, pełne emocjonalnych odpadów, niczym tapeta odklejająca się od ściany, które wie i widziało wszystko, czego nasz racjonalizm nie jest w stanie udźwignąć. Pokój, w którym skuleni śpimy z otwartymi powiekami, ukryci w kątach za pajęczynami wątpliwości… za każdym razem wystawieni na najgorszą próbę… To rzadki rodzaj szaleństwa… wciąż pielęgnowany i poszukiwany… zasypany za drzwiami 118.

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński- wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja. Dorobek grupy, poza debiutanckim demo „9″, obejmuje album „Still Alive” z 2010 r., cover Danziga „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” oraz płytę „Back to Beginning” z maja 2012 roku.

Polecane